Πλανήτης Αφροδίτη

Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Πλανήτης Αφροδίτη

Δημοσίευση από angela_al »

Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΚΡΙΟ
είναι μία εξωστρεφής, ορμητική και κατακτητική Αφροδίτη.
Μπορεί να γίνει αρκετά εγωίστρια και επιθετική, ιδιαίτερα στον τομέα της επικοινωνίας. Συχνά δυσκολεύεται να συζητήσει ψύχραιμα και να παραχωρήσει χώρο έκφρασης διαφορετικό από το δικό της.
Όσοι έχουν Αφροδίτη στον Κριό πρέπει να αναθεωρήσουν την άποψή τους για την αγάπη, αφαιρώντας από αυτή κάθε στοιχείο βίας και έντασης, όπως ακριβώς η απέναντι Αφροδίτη στο Ζυγό που είναι και το σημείο που θα πρέπει να «φτάσει» η Αφροδίτη του Κριού.

Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ
είναι μία πολύ ερωτική και φλογερή Αφροδίτη που πατάει, όμως, γερά τα πόδια της στη γη.
Παρέχει ασφάλεια, συναισθηματική και οικονομική και σταθερότητα. Συχνά τα άτομα με Αφροδίτη στο Ταύρο έχουν τάσεις παχυσαρκίας και γενικότερα διάθεση για υπερβολές. Αρέσκονται σε ό,τι είναι ωραίο και έχουν τον τρόπο να το αποκτούν.
Δημιουργεί ταλαντούχους ανθρώπους με ιδιαίτερη κλίση στη μουσική, στο θέατρο, στη μαγειρική, στις κατασκευές, στα οικονομικά και στο καλό γούστο. Βασική της αδυναμία είναι η ακαμψία της. Μονολότι πολλές φορές είναι πεισματάρα και αδιάλλακτη, είναι τόσο γλυκιά και γοητευτική, ώστε να μην μπορείς εύκολα να της αρνηθείς αυτά που ζητάει.

Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΥΣ ΔΙΔΥΜΟΥΣ
διαθέτει μία νεανική ερωτική φύση. Της αρέσουν οι αλλαγές, και συνήθως αποφεύγει να δημιουργήσει στενές σχέσεις με τους άλλους. Είναι η πλέον κατάλληλη για δημόσιες σχέσεις, προικίζοντας τα άτομα με όλη την ευστροφία και την ευγλωττία που του προσφέρει το ζώδιο των Διδύμων. Της λείπει η συγκρότηση και η μεθοδικότητα ώστε να πετυχαίνει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα με ό,τι ασχολείται. Δεν της αρέσουν οι περιορισμοί και θεωρείται άπιστη και πολυγαμική. Προσφέρει ταλέντο στη δημοσιογραφία, στη νομική, στο τραγούδι, στο θέατρο, στις δημόσιες σχέσεις.

Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ
είναι μία συναισθηματική, τρυφερή και στοργική Αφροδίτη. Όταν είναι ερωτευμένη αφοσιώνεται ολόψυχα στον σύντροφό της. Συχνά παραμένει προσκολλημένη στα παιδικά της χρόνια και τα αναπαράγει στις προσωπικές της σχέσεις, με αποτέλεσμα να πληγώνεται και να κλείνεται στον εαυτό της. Στις σχέσεις της έχει το ρόλο του θύματος και νταντεύει διαρκώς τον κακομαθημένο σύντροφό της.
Η Αφροδίτη στον Καρκίνο, δίνει ταλέντο στη διακόσμηση, στη μουσική, στη μαγειρική, στη σχέση με τα παιδιά και γενικά μια έμφυτη ροπή στις τέχνες. Για να είναι ευτυχισμένη η Αφροδίτη στον Καρκίνο, χρειάζεται κάποιον να την προσέχει και να την αγαπάει απόλυτα γιατί είναι ανασφαλής συναισθηματικά ώστε να μπορέσει να εκφραστεί και να προσφέρει.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΛΕΟΝΤΑ
είναι μία και θερμή, εκδηλωτική και ερωτική Αφροδίτη. Της αρέσει να την θαυμάζουν και να την επικροτούν.
Είναι γενναιόδωρη αλλά πολλές φορές καταπιεστική και απόλυτη ενώ προσπαθεί να επιβάλει τη δική της άποψη. Απολαμβάνει τη ζωή και αγαπάει την κάθε είδους διασκέδαση. Μεγαλοποιεί τα αισθήματα της, με αποτέλεσμα να διαπρέπει εάν ασχολείται με την ηθοποιία. Αρέσκεται στην κολακεία και συχνά περιτριγυρίζεται από κόλακες. Αναζητάει διαρκώς το μεγάλο πάθος και είναι έτοιμη να παρατήσει τα πάντα για αυτό. Τα άτομα με Αφροδίτη στο Λέοντα ξέρουν να δίνουν και να ζητούν τα πάντα.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΟ
είναι μία διακριτική, αγνή και τελειομανής Αφροδίτη. Κινείται περισσότερο με τη λογική παρά με το συναίσθημα.
Θεωρείται όχι καλή θέση, βρίσκεται σε πτώση, το ζώδιο της Παρθένου της στερεί τη δυνατότητα να εκφραστεί συναισθηματικά και την αναγκάζει να εκλογικεύει τα αισθήματά της. Προσπαθώντας να είναι πρακτική και αποτελεσματική, χάνει τη χαρά και γίνεται επικριτική.
Θεωρείται ιδιαίτερα δυσμενής για τον έρωτα και το γάμο, ενώ είναι πολύ ευνοϊκή σε επαγγελματικά θέματα. Στην προσπάθειά της να δώσει αγάπη, δίνει επίκριση και τη λογική χωρίς συναίσθημα, με αποτέλεσμα οι άλλοι να την αισθάνονται ιδιαίτερα στεγνή και κρύα.
Τα άτομα με την Αφροδίτη στο ζώδιο της Παρθένου πρέπει να προσπαθήσουν να τη βελτιώσουν και να πάψουν να ασκούν κριτική στους άλλους και στον εαυτό τους.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΖΥΓΟ
είναι μία εξαιρετικά γοητευτική και ερωτική Αφροδίτη. Θεωρείται σαν μία από τις καλύτερες θέσεις της Αφροδίτης, η πιο καλόγουστη Αφροδίτη στο ζωδιακό. Προικίζει όποιον την έχει με πολλά ταλέντα και κυρίως με γλυκύτητα, γοητεία, συντροφικότητα, βαθιά αισθήματα και καλό γούστο. Ελάττωμά της, η αναβλητικότητα και η έλλειψη οργάνωσης. Πάντα όμως υπάρχουν οι πρόθυμοι φίλοι της να τη βγάλουν από τη δύσκολη θέση και αυτός είναι και ο βασικός λόγος που θεωρείται ιδιαίτερα τυχερή.
Έχει το μεγαλύτερο ταλέντο στις δημόσιες σχέσεις και είναι ιδιαίτερα αγαπητή. Μισεί οτιδήποτε είναι δυσαρμονικό και ό,τι προκαλεί ένταση. Δεν υπάρχει χειρότερο για ένα άνθρωπο με Αφροδίτη στο Ζυγό από το να ζει σε ένα ακαλαίσθητο περιβάλλον ή σε μια σχέση με ένταση. Αν βρει και τον κατάλληλο σύντροφο, μπορεί να απογειωθεί σε όλα τα επίπεδα.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΣΚΟΡΠΙΟ
είναι μία έντονα ερωτική, ακραία και μοιραία Αφροδίτη. Είναι αισθησιακή και διαθέτει πλούσια συναισθήματα και πάθος. Το ζώδιο του Σκορπιού δεν είναι το πλέον φιλόξενο για την Αφροδίτη, ο Πλούτωνας, την κάνει ιδιαίτερα ανασφαλή.
Οι περισσότεροι έχουν δύσκολα παιδικά χρόνια και σαν ενήλικες, βρίσκονται πολλές φορές μπλεγμένοι σε ψυχοφθόρες καταστάσεις που αποτελούν επιλογή τους λόγω εξαρτημένων αντανακλαστικών.
Ιδιαίτερα κτητική, ζηλιάρα και χειριστική στην προσπάθεια της να μην την πληγώσουν γίνεται τρομερά πιεστική Είναι βαθιά συναισθηματική και πολύ σεξουαλική, με ιδιαίτερο ταλέντο στα οικονομικά.
Το μυστικό για μια Αφροδίτη στον Σκορπιό είναι να καταλάβει ότι έχει μαζέψει πολύ δηλητήριο και φαρμάκι, έτσι ώστε να το «φτύσει» και να μπορέσει να επιλέξει θετικούς ανθρώπους δίπλα της.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΗ

είναι μία εξωστρεφής, ελεύθερη και καλοπροαίρετη Αφροδίτη. Θέλει να νιώθει χαρούμενη και να της δείχνουν εμπιστοσύνη. Δεν αντέχει την καταπίεση και τους περιορισμούς.
Με έντονο το αίσθημα της ελευθερίας αλλά και μια τάση τυχοδιωκτισμού, επεκτείνεται σε όλους τους τομείς και ελίσσεται, ενώ από την άλλη απεχθάνεται τις αποκλειστικότητες και τη μονιμότητα.
Αγαπά τα ταξίδια, τις φιλοσοφικές αναζητήσεις, το διάβασμα,το τραγούδι, το χορό, τη μουσική, τη διασκέδαση, το καλό φαγητό και τα φλέρτ.
Οι πολλές επιθυμίες της έχουν σαν αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές να χάνει τους στόχους της. Είναι φυγόπονη, συχνά δεν προλαβαίνει να ολοκληρώσει αυτό που κάνει όπως και να δεσμευτεί σε σχέσεις, εκτός αν κάνει όψη με Κρόνο.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΑΙΓΟΚΕΡΩ
είναι μία υπεύθυνη, ώριμη, σοβαρή και ωφελιμιστική Αφροδίτη. Είναι πειθαρχημένη, συντηρητική και με δυσκολία στη συναισθηματική έκφραση. Έχει ιδιαίτερο ταλέντο σε επαγγελματικά θέματα και ζητήματα καριέρας, φιλόδοξη και αν και δεν το παραδέχεται έχει τεράστια ανάγκη από κοινωνική καταξίωση. Η προσοχή της είναι στραμμένη στην καριέρα και στην κοινωνική της προβολή, με αποτέλεσμα να παραμελεί πολλές φορές τον εαυτό αλλά και το σύντροφό της. Είναι ρεαλίστρια, πρακτική, παίρνει τα πάντα στα σοβαρά, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να απολαύσει την ανάλαφρη πλευρά της ζωής.
Τα άτομα με Αφροδίτη στον Αιγόκερω στερούν από τον εαυτό τους κάθε χαρά και απόλαυση, αρνούνται να ανοιχθούν συναισθηματικά από φόβο μήπως την απορριφθούν. Ένας άνθρωπος με Αφροδίτη στον Αιγόκερω μπορεί να σας κάνει να βαρεθείτε ή να σας καταπιέσει. Ποτέ όμως δεν πρόκειται να σας προδώσει.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΥΔΡΟΧΟΟ
είναι μία ανεξάρτητη και πρωτοποριακή Αφροδίτη. Διαθέτει σύγχρονες αντιλήψεις και δεν δεσμεύεται εύκολα. Δίνει έντονο το αίσθημα του ανθρωπισμού, έχει μια δική της αντίληψη για το τι σημαίνει σχέση, με αποτέλεσμα να μπερδεύει, να κουράζει, έως και να εξαντλεί τους συντρόφους της. Είναι κοινωνική και αγαπητή στους γύρω της, αλλά απρόσωπη και αρκετά δύσκολη ως προς τις κλειστές σχέσεις, της είναι πολύ πιο εύκολο να ανοιχθεί σε ξένους παρά στους δικούς της ανθρώπους.
Τα άτομα με Αφροδίτη στον Υδροχόο είναι πάνω απ' όλα φίλοι. Έχουν την τάση να υπεραναλύουν ενώ είναι περισσότερο της θεωρίας και όχι της πράξης. Αν και δεν φημίζεται για την πίστη της, οι δικαιολογίες που παρουσιάζει αν "συλληφθεί" είναι ιδιαίτερα ευρηματικές και στηρίζονται πάντα στην ανάλογη θεωρία.


Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΕΙΣ
είναι μία συναισθηματική και ρομαντική Αφροδίτη, που συνήθως δίνει μεγάλους πλατωνικούς έρωτες. Θεωρείται ότι η Αφροδίτη βρίσκεται σε έξαρση, δηλαδή στη καλύτερη δυνατή θέση στο ζωδιακό. Είναι η Αφροδίτη που όταν βιωθεί απόλυτα, οδηγεί στην απόλυτη και χωρίς όρους αγάπη! Συχνά πέφτει θύμα εξαιτίας του υπερβολικού της συναισθήματος, είναι όμως έτοιμη να παραβλέψει την αρνητική στάση και συμπεριφορά των άλλων όταν πιστέψει ότι αγαπιέται
Η πιο καλλιτεχνική Αφροδίτη του ζωδιακού, είναι γεμάτη ταλέντα και φαντασία, τα άτομα είναι δώρο για τους γύρω τους και για αυτό και περιζήτητοι.
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Πολύ μου άρεσαν οι Αφροδίτες στον Ταυρο και στον Τοξότη χεχεχε η μια αναιρεί την αλλη αλλά και και οι δύο ΄συνυπαρχουν Πως δεν ξερω χεχε........
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Η Αφροδίτη στον Ταύρο, εκτός από αυτά τα καλά, έχει και ένα κακό!!!

Δίνει απεριόριστες ευκαιρίες!!! :cry: :cry:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Στον Κριό όμως ε!!!! μια χαρά
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Eμ δεν την έχω εκεί βλέπεις!!!

Στον Ταύρο, και είναι καλή θέση....αλλά για τους άλλους!! :(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α..το πολύ καλό είναι ότι δεν έχει πισωγυρίσματα!!!
Το τέλος είναι τέλος!!!

Καλό αυτό...!!! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Vaso έγραψε:Η Αφροδίτη στον Ταύρο, εκτός από αυτά τα καλά, έχει και ένα κακό!!!

Δίνει απεριόριστες ευκαιρίες!!! :cry: :cry:
Μηπως είσαι στον ένα πολο του "κακού"ακόμα;

Εγω πλεον δινω πολλες ευκαιρίες στον εαυτο μου :roll: :roll: :wink: Το αντεστρεψα ίσα που πηγαινε να με "φαει"!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Για τους άλλους;;;;;;;;;
Ποιούς αλλους παιδί μου;;;;;;;;;;
Μετουσίωσε το!!!!!!!!!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Απεριόριστες ευκαιρίες γιατί είναι ερωτευμένη, βρε!

Δεν υπάρχει καλό κακό στον έρωτά...

Μετά όμως, αναγνωρίζει την χαζομάρα της και την κάνει με, όχι ελαφριά, αλλά βαριά πηδηματάκια!!!!

χαχαχαχα!!! Οι ευκαιρίες είναι για τον άλλον, όμως και η ίδια είναι καλά μέσα σ' αυτό! Αφροδίτη στον Ταύρο, θύμα δεν γίνεται ποτέ! :lol: :lol: :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

χαχαχα με κανεις και κλαιω απο τα γελια χαχα πολυ μου αρεσσει και με τα ελαφρά πηδηματακια και με τα βαριά και με τις ευκαιρίες στους αλλους και με τις ευκαιρίες στον εαυτο της.
Αλλά ποτε θυμααααααααααααααααα!(μετά παρελευση χρόνου)
¨Αι στην ευχή πια! :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

σφαιρούλα στον Ταύρο κι εσύ? :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Να σου πω όμως και ένα σημαντικό?

Από όπου φεύγει...αφήνει τον εκ των υστέρων έρωτα...χαχαχαχα!!!!

Τι να τον κάνει μωρέ, εκ των υστέρων?????? χαχαχαχαχα!!!!

μάλλον γιατί ο άλλος την θεωρεί δεδομένη... :lol: :lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

..............ερωτηξη χαζής;;;;;;;;
Αφου ειμαι Ταυρος............που θα την έχω; :roll: :roll:
Κι αφου εχω ωροσκόπο στον Ταοξότη..........που την έχω;
Καλά ειμαι .......................Νίκοοοοοοοοοο βόηθα!!!!!

Ρε παιδιά ...........εμενα μου άρεσε όμως!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Οχι βρε δεν πάει με το ζώδιο, αλλά με την ημερομηνία γέννησης!

Δεν σου έχει πει ο Νίκος?

Μπες στο σάιτ www.astrolisto.com να βάλεις ημερομηνία και ώρα για να σου το βγάλει...εκεί που λέει γεννέθλια ανάλυση... :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αντε καλα..................
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”