Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού για κάθε ζώδιο

Άβαταρ μέλους
Panagiotis
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 07 Φεβ 2008 12:40 pm

Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού για κάθε ζώδιο

Δημοσίευση από Panagiotis »

ΕΚΛΕΙΨΕΙΣ

7/2/2008 ΕΤΗΣΙΑ EKΛΕΙΨΗ ΗΛΙΟΥ ΣΤΙΣ 17&44 ΜΟΙΡΕΣ ΤΟΥ ΥΔΡΟΧΟΟΥ (05 :55 ώρα Ελλάδας)
21/2/2008 ΟΛΙΚΗ ΕΚΛΕΙΨΗ ΣΕΛΗΝΗΣ ΣΤΙΣ 1&53 MOIΡΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΘΕΝΟΥ (5: 26 ώρα Ελλάδας)
1/8/2008 ΟΛΙΚΗ ΕΚΛΕΙΨΗ ΗΛΙΟΥ ΣΤΙΣ 9&32 ΜΟΙΡΕΣ ΤΟΥ ΛΕΟΝΤΑ (13:21 ώρα Ελλάδας)
17/8/2008 ΜΕΡΙΚΗ ΕΚΛΕΙΨΗ ΣΕΛΗΝΗΣ ΣΤΙΣ 24&21 ΜΟΙΡΕΣ ΤΟΥ ΥΔΡΟΧΟΟΥ (00:10 ώρα Ελλάδας)

Η επιλογή έγινε μεταξύ δύο πλευρών που υπερισχύουν το 2008 για τους αντιπρόσωπους του κάθε ζωδίου. Για 12 μήνες όλες οι εμφανιζόμενες πλευρές του εαυτού μας χρειάζονται να ακουστούν από εμάς με μεγάλη προσοχή. Τα μηνύματα τα ακούμε από μέσα μας...αυτά που αφορούν εμάς και την μοναδικότητα της ύπαρξής μας...

Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού για κάθε ζώδιο που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 μιλάει για το πώς αισθάνεται και αναφέρει το αίτημά της σύμφωνα με τις ανάγκες της.

Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού για κάθε ζώδιο που υπερισχύει το 2008 ζητάει να αφουγκραστείτε τις επιθυμίες της.

Με αυτή την δυναμική δημιουργείται μια πιο αρμονική σχέση μεταξύ του απαιτητικού και του προστατευτικού κομματιού που εκφράζεται από το κάθε ζώδιο και του εαυτού (εσάς) που αντιπροσωπεύετε το κάθε ζώδιο.


ΚΡΙΟΣ

Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΄΄ΠΡΕΠΕΙ΄΄…

Αναρωτηθείτε …

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να έχει ανησυχία. ;;; Η κούραση μοιάζει να έχει καταβάλλει τις αντοχές αυτής της πλευράς. ;;; Πιθανότατα όταν δεν της δίνετε σημασία να σας δημιουργεί άγχος και αγωνία. ;;; Να σας βάζει στην διαδικασία να χάνετε ενέργεια όταν δεν προγραμματίζετε και δεν έχετε έναν συγκεκριμένο στόχο;;;. Η καθημερινότητά σας μοιάζει να γίνεται βαριά και αφιλόξενη στην χαρά όταν τα πρέπει του κομματιού γίνονται περισσότερα από τα θέλω ;;; Νοιώθετε πως υπερβαίνετε όρους και όρια που δεν μπορείτε εύκολα να τα ξαναμαζέψετε;;; H ανάγκη σας να έχετε τον έλεγχο αυτής της πλευράς του εαυτού σας φέρνει το αδιέξοδο σε μια απόφασή σας ;;; Μήπως επιβραδύνει το νευρικό σας σύστημα όταν ζητάει άλλους ρυθμούς για να ξεκουράζεται όταν παραφορτώνεται με υποχρεώσεις;;;



Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

Αφουγκραστείτε την επιθυμία της…

Θέλω να ξέρεις τι σου γίνεται... Δεν μπορείς να αλλάξεις αυτά που δεν αλλάζονται... Η ανάγκη σου για να βρεις λύσεις στα αδιέξοδά σου μπορεί να σε οδηγεί στην ηρεμία σου… Τίποτα δεν κρύβεται κάτω από τον ήλιο…΄ Όλα θέλω να σου είναι διάφανα και κοντά στην πραγματικότητα… Όταν αποφασίζεις να διαλέξεις έναν δρόμο κανείς να μην μπορεί να σταματήσει την πορεία σου… Μόνον εσύ να μπορείς να κατευθύνεις τον προσανατολισμό σου…έτσι θα είμαι και εγώ καλά μαζί με εσένα… Όταν έχεις την επίγνωση για το τι θα σου συμβεί στο επόμενο βήμα σε κάθε ώριμη απόφασή σου… Μην ακολουθείς κάτι που δεν μπορεί να σου δώσει την χαρά και την δύναμη της επιτυχίας… Θέλω να μου επιβεβαιώνεις μέσα από τις πράξεις σου πως είσαι ο νικητής της ζωής σου… Να μπορείς να εμπιστευτείς ακόμα και τι αδυναμίες σου που μπορεί να γίνουν δυνατότητες στο μεγάλωμά τους… μην φοβάσαι να πεις την αλήθεια ακόμα και αν ξέρεις πως δεν θα έχεις την αποδοχή. .. Μην με αφήσεις να χαθώ μέσα στα μονοπάτια που δεν μ΄ ανοίγουν την ψυχή αλλά την κλείνουν κιόλας…θέλω να βρεις την λησμονιά και να της πεις πως θάρθω για να της δείξω πως εγώ μπορώ να αγαπάω…ξέρω να δίνω την καρδιά και να λιποψυχάω…κράτα για αυτό το μερτικό που είχες να μου δώσεις…τώρα το θέλω πιο πολύ να βρω την όασή μου…μέσα σε τρόπους που μπορούν να με καλωσορίσουν …και να μου δείξουν πως μπορώ να γίνω ΄΄σύντροφός σου΄΄ …

ΤΑΥΡΟΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Η ΑΝΑΓΚΗ ΄΄ΑΠΟΔΟΧΗΣ΄΄ ΔΕΣΜΕΥΕΙ…

Αναρωτηθείτε…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να νοιώθει μοναξιά ;;; Να αποδυναμώνεται όταν βρίσκεται σε μια διαδικασία να απολογηθεί για κάτι που δεν έχει κάνει;;; Νοιώθει μια κούραση που βγαίνει πιο έντονα όταν δεν αφήνεται στον χρόνο για να πάρει μια απόφαση ;;; Οι πιέσεις απ΄ έξω μπορούν να εξασκήσουν τέτοια δύναμη σε αυτό το κομμάτι που νοιώθει πως δεν μπορεί να ανασάνει;;; Μήπως υπερβαίνει τα όρια των αντοχών του όταν δεν μπορεί να εκφράσει την γνώμη του για να μην δυσαρεστήσει τους άλλους;;; Είναι αλήθεια πως δεν μπορεί να ακούσει όταν υπερισχύει μια εξωτερική πρόκληση για να κάνει κάτι που ουσιαστικά αρνείται;;;
Αισθάνεται δέσμευση εκεί που θα μπορούσε να είναι ανεξάρτητο;;; Μήπως η δέσμευση αυτή δημιουργείται όταν έχει χάσει τα όρια της αυτοεκτίμησής του;;;


Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

Θέλω να ξέρεις στο κάθε τι που σε αφορά τις ευθύνες που σου αναλογούν... Θέλω να πετάξεις από πάνω σου συνήθειες και γνώμες άλλων…Μην κάνεις αυτά που δεν θέλεις χωρίς να με ρωτάς… ’κουσέ με όταν σου ζητάω να ξεκουραστείς από αυτά που σε αφορούν λιγότερο…Η κούρασή σου είναι πιο μεγάλη όταν προσπαθείς να μην μου δώσεις σημασία…Όταν σου βρίσκω λύσεις και εσύ τις απορρίπτεις χωρίς να τις έχεις ακούσει…Όταν με απαξιώνεις για να ακούσεις τους άλλους…Δώσε μου την προσοχή σου για να μπορέσω να σου δείξω πιο εύκολους δρόμους…Η αναγνώριση από τους άλλους είναι εφήμερη…Εγώ μπορώ να σου στηρίξω για πάντα…Δώσε μου την σημασία που χρειάζεται για να νοιώσεις την δύναμή μου που είναι και δική σου… Πέταξε από πάνω σου αυτά που αποπροσανατολίζουν τους στόχους σου…Αυτά που δεν ταιριάζουν στις ποιότητες των επιθυμιών σου…στις ποιότητες της ύπαρξής σου… Κράτα γερά στα πόδια σου και κάνε αυτό που θέλεις…αλλά να ξέρεις πως δεν ζεις μόνο για αυτό…να βασανίζεις τον καιρό και αυτός να μην σου φτάνει…μόνο για να ΄χεις την στιγμή που θα μπορείς να κάνεις όλο και περισσότερα χωρίς να ανασάνεις…από τον κόπο τον πολύ πάλι στα ίδια θα ΄σαι…σκέψου για κοίτα η ζωή φεύγει και προσπερνάει…χαρές και πίκρες πάν΄ μαζί και εσύ θα φύγεις μόνος…
ΔΙΔΥΜΟΣ


Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Η ΄΄ΔΕΣΜΕΥΣΗ΄΄ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΄΄ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ΄΄…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να νοιώθει απέχθεια σε οτιδήποτε απαγορευτικό;;; Να δραστηριοποιείται αρνητικά όταν δεν νοιώθει ασφάλεια στις σχέσεις;;; Μοιάζει αυτό το κομμάτι να σας προειδοποιεί μέσα από υπνηλία ή κοινωνική απόσυρση για να του δώσετε την προσοχή σας;;; Μήπως σας αφήνει από ενέργεια και σας βάζει στην διαδικασία να αποφύγετε τις πολύ έντονες στιγμές;;; Κάποιες φορές μήπως νοιώθετε πως η ανάγκη σας να μείνετε μόνοι υπερισχύει από το να είστε με τους δικούς σας ανθρώπους;;; Η ελευθερία γίνεται πιο απαγορευτική όταν δεν ακούτε αυτό το κομμάτι που θέλει να κρατήσει τις αποστάσεις ;;; Μήπως η στάση σας να αφήνεστε σε άτομα που δεν έχουν τις απαιτούμενες για εσάς προϋποθέσεις σύμπλευσης το κάνει να αγωνιά και να αναστατώνεται ;;;



Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

Θέλω να ζεις πιο έντονα την ελευθερία σου και να δεσμεύεσαι με την αφοσίωσή σου… Κάποιες φορές με κάνεις να νοιώθω πως δεν μπορείς καθόλου να ξεκαθαρίσεις την θέση σου όταν βάλλεσαι συναισθηματικά… Συνεχώς μπερδεύεσαι και με προδίδεις όταν σου προτείνω να συμβιβάζεσαι ορισμένες φορές με τις ανάγκες των άλλων και να φέρεσαι λιγότερο εγωιστικά… Το τέλειο που ψάχνεις δεν ξέρω εάν το βρεις ποτέ… Σου τονίζω την ανάγκη σου για συντροφικότητα μέσα από στέρηση και εσύ νομίζεις πως δεν είναι καλή η ζωή μαζί σου… ’κουσέ με για να βρεις τα όρια μεταξύ δέσμευσης και ελευθερίας… Πονάω πολύ που εσύ πονάς όταν δεν βρίσκεις τον ανάλογο σύντροφο... Φοβάμαι πολύ που δεν ξέρεις τι θέλεις….Μπερδεύομαι όταν αλλάζεις στάση απέναντί μου και φέρεσαι υπεροπτικά στον συναισθηματισμό που σου ζητάω…Όταν με εγκαταλείπεις γιατί νομίζεις πως κάνεις κάτι που μπορεί να καλύψει το ανικανοποίητο που σε κάνω να νοιώθεις… Ζήσε για να ΄χω πιο πολύ χαρά μεσ΄ την ζωή μου…θέλω να είμαι πιο κοντά σε αυτό που με διακρίνει… και είναι αυτό που μου ζητά να ακούω το ΄΄παιδί μου΄΄…

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;



Η ΄΄ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ΄΄ ΔΙΝΕΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να αγωνιά όταν δεν βρίσκει ανταπόκριση στον συναίσθημα ;;; Όταν οι άλλοι ξεχνούν τις υποσχέσεις τους ;;; Όταν υπάρχει μια διάθεση να εκφραστεί και δεν τα καταφέρνει όπως θέλει ;;; Οι απαιτήσεις των άλλων μήπως του δημιουργούν μια τάση για νεύρα ή γκρίνια ;;; Το ανικανοποίητο μήπως τονίζεται από αυτό το κομμάτι που δεν μπορεί να βρει τρυφερή ανταπόκριση ;;;Ψάχνοντας την συμπόνια των άλλων μήπως γίνεται απότομο και απόλυτο ;;; Μήπως επαναστατεί ενάντια όλων από φόβο να χάσει τον εαυτό του δίνοντας περισσότερα από όσα μπορεί στους άλλους ;;; Σας υπενθυμίζει με τα ερωτήματά του πως δεν τα καταφέρνετε τόσο όσο θα έπρεπε στις σχέσεις σας με τους άλλους ;;; Τονίζει την μοναξιά και την απομόνωση ρίχνοντας την διάθεσή σας ;;;



Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

Δώσε περισσότερο χρόνο στην διάθεσή σου… Μείνε περισσότερο με αυτό που νοιώθεις για σένα…Οι άλλοι να μάθουν να περιμένουν την σειρά τους…Η δική μου ανάγκη για εσωτερική ηρεμία έχει προτεραιότητα…Δείξε μου φιλικότητα για να στηρίξω τις προοπτικές σου…Θέλω να περισώσεις την αξιοπρέπειά σου βάζοντας σταδιακά σε εκπλήρωση τις επιθυμίες σου…Ικανοποίησε τις ανάγκες σου για να μην σου δημιουργώ θλίψη…Μπορείς να βάλεις προτεραιότητες στον εαυτό σου και να έπονται τα υπόλοιπα θέματα…Είσαι πιο κοντά στο να μου δώσεις προσοχή όταν αρχίζεις να κάνεις αυτά που σε κάνουν να παίρνεις ενέργεια…Θα σου δείξω πιο πολύ τι χρειάζεσαι εάν εμπιστευτείς την επιθυμία μου να μοιραστώ μαζί σου τον συναισθηματικό μου κόσμο…Η ανάγκη σου για αλλαγή και η αναστολή της σε καθηλώνουν και σε απογοητεύουν…Κάνε και άλλα τολμήματα ώσπου να νοιώσεις πως το ρίσκο αρχίζει να γίνεται επιλογή ζωής μέσα από την επίγνωση του στόχου… Ξεπέρασε αυτό που λέγεται φοβία… το κάθε τι δεν σε αφορά…θα σε κρατάει μακριά από την αδικία… οι φόβοι αυτοί ψάχνουν να βρουν την λέξη που έχει πέσει από το πρώτο το σκαλί στα πόδια σου έχει μπλέξει…και λέγεται αγάπη στην καρδιά και έχεις επιλέξει…να ζεις για αυτή την λέξη…


ΛΕΩΝ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


ΟΙ ΄΄ΜΑΣΚΕΣ΄΄ ΣΤΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να περιορίζει την έκφρασή σας μόνο στα απαραίτητα;;; Να χάνεται ο αυθορμητισμός σας στο όνομα ορισμένων άλλων αναγκών και ρόλων;;; Να σας κάνει πιο συγκεντρωτικούς απομονωμένους και οξύθυμους ;;; Σας πονοκεφαλιάζει όταν τα αφήνετε στην τύχη τους ;;; Ζητάει τον έλεγχο μέσα από μια επίπονη περιέργεια για το τι συμβαίνει στη ζωή σας ;;; Τα ξεκαθαρίσματα στις σχέσεις μοιάζει να εκτονώνονται με εκρήξεις θυμού και φόβου απώλειας;;; Αυτό το κομμάτι πιέζει τα νεύρα σας, τους ρυθμούς σας όταν δεν λειτουργείτε με συνέπεια;;; Μήπως προκαλεί τον εγωισμό σας μέσα από ανταγωνισμούς όταν απογοητεύεστε στο αποτέλεσμα;;; Μοιάζει να μην ακούει τίποτα παρά μόνο να διεκδικεί επίμονα την αναγνώριση και καταξίωσή του;;;



Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Θέλω να ξέρω πως ακούγομαι και δεν συνθλίβομαι από την στενή σου αντίληψη για κάτι που δεν μπορεί να χωρέσει η συλλογιστική σου… Δεν χρειάζομαι την λογική σου…Θέλω την αποδοχή σε ό,τι σου ζητάω…Αναζητάω από εσένα την εμπιστοσύνη , την εκτίμηση την ευαισθησία σου…Χωρίς να βάζεις όρους και όρια στην συναισθηματική σου επαφή μαζί μου…Θέλω να ανοίξεις την καρδιά σου για μένα… Να βρω ζεστασιά και περίθαλψη στην παγωμένη αίσθηση που υπάρχει γύρω μου… Μην μιλάς με γρίφους…Θέλω ξεκάθαρα πράγματα…Ζητάω να ξέρω τι πραγματικά μου γίνεται…Χρειάζεται να δείξεις γνησιότητα στις συναλλαγές σου…Να είσαι αυτός που είσαι και όχι αυτό που θέλουν οι άλλοι να είσαι για να καταφέρεις τις βλέψεις σου… Μπορείς να κρατήσεις ένα καθαρό πυρήνα για τον γνήσιο ρόλο σου για να μπορώ να ανασάνω μέσα από αυτόν…Μην γίνεσαι όλο και πιο δικός τους αφού εγώ είμαι εδώ για να σε καθοδηγώ… Όσο περισσότερο με εμπιστεύεσαι τόσο θα ικανοποιείσαι από την πληρότητά μου…Μην αφήνεις την ζωή σου να περνά χωρίς να ξέρεις αν σε άφησε εκείνη ή σε κράτησε απ΄ το χέρι…κάνε σχέση με το τώρα και προσπέρασε το χθες…θα είσαι πιο καλά με μένα παρά με άλλες σου πτυχές…
ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;



ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΄΄ΧΩΡΙΣ ΟΡΟΥΣ΄΄ ΑΠΟΔΟΧΗ…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να ζητάει το αναμενόμενο αλλά τελικά λιγότερο υποσχόμενο αποτέλεσμα στις σχέσεις;;; Ζητάει πολύ λιγότερα από αυτά που αισθάνεται πως δικαιούται ;;; Μήπως η ανάγκη του για αγάπη και τρυφερότητα επισκιάζει τις ίδιες τις ανάγκες του με αντίθετες επιλογές ;;; Ζητώντας με αγωνία την αγάπη μήπως δίνει γρήγορα τόσα πολλά που ο άλλος δεν προλαβαίνει να αναπληρώσει;;; Η μοναξιά του σας οδηγεί σε μια ρουτίνα που συνεχώς αναρωτιέστε τι συμβαίνει με την σχέση σας;;; Αποδέχεται αυτά ακριβώς που αισθάνεται ο άλλος ή κάνει μια σύγκριση για αυτά που θα ήθελε να αποδέχεται;;; Βάζει όρους για να αισθανθεί ελεύθερα, για να αφήσει αυθόρμητα τα θέλω του ;;; Σας κάνει να αισθάνεστε φόβο όταν δεν νοιώθει αποδεκτό μέσα στην αυθεντικότητά του;;;


Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Είμαι κοντά σου και με διώχνεις μακριά…Όταν σου ζητάω την φιλία σου μου δείχνεις αυστηρότητα…Θέλω να ξεκαθαρίσεις από τους άλλους την θέση σου για να μην φαίνεσαι τόσο εύκολο θήραμα στις προτροπές τους…Δεν μπορώ να σε νοιώθω να σκίζεσαι από την κούραση και να συγκρατείσαι για να μην βγάλεις τον θυμό σου εκεί που πρέπει…Αν συνεχίσεις έτσι καταπιέζεις εμένα και με κάνεις να νοιώθω το απόβλητό σου…Ενώ έχω τόσα πολλά να σου δώσω…Να σε ενθαρρύνω γιατί πραγματικά αξίζεις να βρεις τις ισορροπίες σου μέσα από τα όριά σου…Να επιδείξεις τις ικανότητές σου χωρίς να εμπλέκονται διεκδικήσεις τρίτων στα δικά σου κεκτημένα…Κάνε αυτό που θέλεις ακολουθώντας τους δικούς σου ρυθμούς για την ανάπτυξή σου….Μην συγκρίνεσαι με τους άλλους ….ο καθένας έχει την διαφορετικότητά του…και είναι επιθυμητό να νοιώθει πως είναι μοναδικά ο καλύτερος για τον εαυτό του…Μην διστάσεις να αρχίσεις αυτό που δεν έχεις τελειώσει…δώσε χρόνο…δώσε χώρο σ΄ ό,τι θέλεις να τονώσεις…στην ζωή η πολυχρωμία διώχνει την μονοτονία…δώσε χρώμα στην ζωή σου για να βρεις την δύναμή σου…
ΖΥΓΟΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΄΄ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ΄΄ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να πολιορκεί την προσοχή των άλλων και να σας φέρνει συχνά σε δύσκολη θέση ;;; Η παρουσία της αποσυντονίζει την συγκέντρωση σας ;;;Μοιάζει να αρνείστε να συμμετέχετε στα κοινά και να αυτοπεριορίζεστε κάποιες φορές με πολύ δικούς σας ανθρώπους;;; Η ένταση που δημιουργείται στην έκφρασή σας μπορεί να είναι η αποδυνάμωση αυτής της πλευράς;;; Σας δημιουργεί την αίσθηση κάποιες φορές πως δεν μπορείτε να καταλάβετε πως οι άλλοι κοιτούν τόσο τον εαυτό τους ;;; Σας κάνει να εξοργίζεστε από τον τρόπο που οι άλλοι αντιμετωπίζουν τις δυσκολίες ;;; Ωθείστε να ασχολείστε περισσότερο με τους άλλους παρά με τον εαυτό σας ;;; Νοιώθετε ναυτία όταν σας αλλάζουν το πρόγραμμα και τα δεδομένα σας;;; Μήπως νοιώθετε περισσότερο ένοχα για αυτά που δεν κάνατε παρά για αυτά που κάνατε;;;


Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Πάρε απόσταση από το κάθε τι …Γίνε παρατηρητής…Μην αφήνεις την διάθεση των άλλων να σε επηρεάζει, κράτα την δική σου… Εμπιστέψου την προσωπική σου εμπειρία και κράτα επιφυλάξεις στις συμβουλές τρίτων… Για να νοιώσω καλά θέλω να επιβεβαιώνω πως ακολουθείς τις αυθεντικές σου πλευρές παρά αυτές που οι άλλοι σου έχουν επιβάλλει με τον τρόπο τους…Το να περιμένεις να αναγνωρίσουν κάποιες πλευρές σου χωρίς να τις έχεις αναγνωρίσει πρώτα εσύ είναι αποκαρδιωτικό… Μείνε στις θέσεις σου ώσπου να αποδειχθεί από την εμπειρία σου πως μπορεί και να μην είναι έτσι…Δώσε προσοχή στο να αποκαταστήσεις τις αλήθειες μέσα σου και ας μην έχεις την έγκριση των άλλων…Διαφύλαξε την ανάγκη μου να θέλω και να αγαπάω χωρίς αυτό να δημιουργεί εξαρτήσεις… Παρατήρησε το παρών και το τώρα μέσα από το δικαίωμα να μπορείς να αλλάξεις την γνώμη σου αύριο για οτιδήποτε…Τίποτα δεν είναι μόνιμο…τίποτα δεν είναι στατικό…όλα μεταβάλλονται…το ίδιο και οι γνώμες…ό,τι ακλόνητο και παγιωμένο είναι παγωμένο δεν έχει ψυχή…θέλει θάρρος να κερδίσεις την ελευθερία σου μέσα από επιλογές που δεν συμφωνούν με άλλα, άλλους, πραγματικότητες - την εξής μία, του καθένα την μοναδική…
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;



Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΄΄ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ΄΄ ΠΟΝΑΕΙ …

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να υπακούει σε κανόνες και όρους που δεν σχετίζονται με την αλήθεια σας ;;; Σας αναγκάζει κάποιες φορές να παρελθοντολογείτε και να χάνετε το παρών ;;; Σας βάζει σε μια διαδικασία να περιμένετε περισσότερα από όσα μπορείτε να έχετε ;;; Γίνεται η κινητήριος δύναμη να προσπαθείτε για κάτι που φαίνεται ακατόρθωτο αλλά εσείς να το παλεύετε μέχρι τέλος ;;; Μοιάζει να σας αλλάζει τις ισορροπίες όταν διεκδικεί τα δικαιώματά της με επιθετικό τρόπο ;;; Σας ωθεί με διεκδικητικό ή κτητικό τρόπο κοινωνικά ;;; Συμβιβάζεστε περισσότερο όταν δεν μπορείτε να ακολουθήσετε την πεπατημένη και αυτό σας δημιουργεί πλεόνασμα άγχους ;;; |Σας κάνει να νοιώθετε αδύναμοι όταν χρειάζεται να ανταποκριθείτε με δυναμικό τρόπο ερωτικά ;;; Μήπως σας βάζει σε μια διαδικασία να θέλετε να κερδίσετε ότι είναι πια χαμένο για εσάς;;;

Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Γίνε δυνατός για εσένα…παραδέξου τις αδυναμίες σου…αναζήτα τα εσωτερικά σου δικαιώματα…προχώρα σε ανακατατάξεις που θα ρυθμίσουν την ανάγκη σου για ένταση στην ζωή…Θέλω να βρεις το κουράγιο να λες την αλήθεια σε ό,τι σε αφορά ή να την παραδέχεσαι στον εαυτό σου…Το να κρύβεσαι από πλευρές του εαυτού σου που γνωρίζουν καλύτερα από εσένα τι χρειάζεσαι για να χαρείς στρέφεται εναντίον της θετικής στάσης σου στην καθημερινότητα… ’γγιξε το κομμάτι της αγάπης, το κομμάτι της τρυφερότητας…ξέρεις να αγκαλιάζεις με έναν δικό σου τρόπο κάντο… Λάθος δεν υπάρχει σε αυτό που αισθάνεσαι…είναι δικό σου το κάθε συναίσθημα μην το αμφισβητείς…Προχώρα μπροστά και άφησε το παρελθόν πίσω…η ζωή συνεχίζεται από μόνη της…αφού δεν μπορείς να προσθέσεις χρόνια στη ζωή πρόσθεσε ζωή στα χρόνια…το λυτρωτικό στην απογοήτευση είναι η ελαφρότητα …το σοβαρό μοιάζει πιο σοβαρό από ότι είναι… βάλε στην άκρη αυτό το βαρύ κομμάτι που σκιάζει τα υπόλοιπα…επέτρεψε να ακουστούν αυτά τα κομμάτια που θέλουν να σε δουν να χαίρεσαι και να χαμογελάς με τα απλά και τα εύκολα…

ΤΟΞΟΤΗΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;



΄΄ΑΚΟΥΩ΄΄ ΧΩΡΙΣ Ο ΚΡΙΤΗΣ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ …

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να σας καθηλώνει την προσοχή σε ασήμαντα και να χάνετε τα σημαντικά;;; Σας βάζει να σκέφτεστε και να έχετε αγωνία για το πώς θα τα βγάλετε πέρα ;;; Μήπως σας δημιουργείτε η τάση να προχωρήσετε όλο και πιο γρήγορα σε κάτι που θέλει αργό ρυθμό;;; Μοιάζει να μην μπορείτε να ανταποκριθείτε σε αυτό που χρειάζεται αυτοπειθαρχία;;; Μήπως τα συν και τα πλην τα αφήνετε στην τύχη τους με μετέωρο αποτέλεσμα ;;; Θέλετε κάποιες φορές να ακολουθήσετε την διαίσθησή σας και αυτό που καταφέρνετε είναι να ακούτε τους άλλους;;; Μάλλον αγωνιάτε για αυτά που μπορούν να γίνουν και είστε ψύχραιμοι με αυτά που δεν μπορούν να γίνουν;;; Η ανάγκη σας κάποιες φορές να αγωνιστείτε για τα δικαιώματα των άλλων κάνει την δική σας θέση δύσκολη ;;; Τις φορές που γίνεστε περισσότερο μαχητικοί από ό,τι συνήθως χάνετε το δίκιο σας;;;

Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


Περιορίσου στις δικές σου ικανοποιήσεις…οι άλλοι θα βρουν από μόνοι τους τον τρόπο… διευκόλυνε τον εαυτό σου νοιώθοντας λιγότερες ενοχές για αυτό…Αποδέξου την αξία σου μέσα απ΄ τον χρόνο…Οι άλλοι δεν είναι καλύτεροι –ούτε χειρότεροι από εσένα - είναι διαφορετικοί…Αποδέξου την σοφία που γεννιέται από την προσωπική σου εμπειρία…επέτρεψέ της να σε πάει παρακάτω δίνοντας προσοχή σε αυτά που έχει να σου πει…Η καλοσύνη χρειάζεται όρια ειδικά όταν αρχίζει να γίνεται η αιτία για να μειωθεί η δική σου αξία…Πρόταξε τα προσόντα σου και άνοιξε τα φτερά σου…πέτα ψηλά και αγνάντευε ώσπου να βρεις τον στόχο…Στάσου εκεί που έχεις το μήνυμα να πάρεις να πας για παρακάτω…δεν είσαι μόνος στην ζωή υπάρχει ο σύντροφός σου αυτός που είναι πάντα δίπλα σου και είναι ο εαυτός σου…Προσπάθησε λοιπόν να πεις πόσο αξία έχει για να του δώσεις την χαρά που τόσα χρόνια αντέχει…αντέχει στα περίεργα, στα δύσκολα περνάει… Τώρα θέλει να είναι πιο κοντά σε ό,τι λαχταράει…Θέλω να είμαι πιο κοντά σε ό,τι λαχταράω…λέω εγώ για σένα που τόσο αγαπάω…


ΑΙΓΟΚΕΡΟΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;


΄΄ΖΩ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ΄΄ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να σας κάνει να αγωνιάτε για να έχετε την αναγνώριση που χρειάζεστε κάποιες φορές για να προχωρήσετε μπροστά;;; Μήπως σας βάζει σε μια κατάσταση εκτάκτου ανάγκης όταν ζεστές και τρυφερές στιγμές ζητούν ανταπόκριση;;; Δημιουργούνται άραγε ξαφνικές αναστολές που σας βγάζουν από την αρχική κατεύθυνσή σας μέσα από αυτό το κομμάτι;;; Μοιάζει αυτή η πλευρά να σας κάνει να έχετε λιγότερο χρόνο στην διάθεσή σας από αυτόν που χρειάζεται για να νοιώσετε καλά με τον εαυτό σας;;; Σας οδηγεί ίσως σε μια δυσκολία στο να συμπεριφερθείτε αυθόρμητα ή αισιόδοξα όταν το επιτρέπει η περίσταση;;; Γίνεται το δίλημμα στην ανάγκη σας να κάνετε αυτό που θέλετε ή να ακολουθήσετε αυτό που η συνείδηση σας καλεί;;; Μήπως ορισμένες φορές σας κάνει να αισθάνεστε μόνοι και αδύναμοι στις επιτακτικές ανάγκες του να υπερτιμάτε φιλοδοξίες ;;;

Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

Οι αναβολές δίνουν περισσότερο χρόνο αλλά παίρνουν ενέργεια…επαναλαμβάνοντας τις ίδιες σκέψεις χάνεται ο σκοπός…Δώσε περισσότερο χώρο στην κίνηση και την δραστηριότητα που είναι δημιουργικές εκφράσεις σκέψεων…Εστίασε την προσοχή σου στις ενδείξεις των συναισθημάτων σου και όχι τόσο στις αποδείξεις τους…έτσι ή αλλιώς το τώρα έχει την δική του σημασία ….’σε με ελεύθερα να εκφράσω το πριν και το μετά των συναισθημάτων μου και να αποδεχτώ τις αλλαγές του…Δεν είμαι του χεριού κανενός όταν αφήνεις ελευθερία στην αυθορμητισμό σου….δεν μπορεί κανείς να μου πει ποιο είναι το σωστό…ακούω μόνο το δικό μου σωστό ή λάθος… κινούμαι με την δική μου επίγνωση…το κέντρο βάρους της προσοχής μου κλείνει σε μένα και στις διαβαθμίσεις των ψυχικών μου αναγκών…Ζητάω να εκτονωθώ με όποιον τρόπο αισθάνομαι πως μου δίνει δύναμη και αισιοδοξία…θέλω να ανεβαίνω ψυχολογικά για να μπορώ να διαχειρίζομαι αισιόδοξα το σήμερα…

ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;




ΔΕΝ ΖΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΄΄ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ΄΄…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να σας δημιουργεί φόβο όταν πρόκειται να δώσετε εξηγήσεις ;;; Μήπως σας κάνει να βγάζετε επιθετικότητα σε ό,τι προσπαθεί να σας αλλάξει γνώμη ;;; Η έντονη ενεργητικότητα που ίσως σας δημιουργεί η έκφραση αυτού του κομματιού δεν είναι πάντα λειτουργική ;;; Νοιώθετε πως υπάρχουν στιγμές που δεν μπορείτε να χαλαρώσετε εξαιτίας μιας αγωνίας που πηγάζει χωρίς να υπάρχει ξεκάθαρος λόγος;;; Μήπως σας βάζει στην διαδικασία να υποχωρήσετε εκεί που μπορείτε να βάλετε άλλες ταχύτητες διεκδίκησης;;; Μοιάζει αυτό να μην σας επιτρέπει κάποιες φορές την διαπραγμάτευση δημιουργώντας την απόλυτη στάση σας;;; Υπάρχει μια τάση να νοιώθετε συναισθηματική πίεση από αυτό όταν δεν αποδέχεστε την πραγματικότητα που σας επιβάλλουν οι άλλοι ενώ δεν ανταποκρίνεται στην δική σας;;;



Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

Μην αφήνεις περιθώρια στους άλλους να εισβάλλουν στον μικρόκοσμό σου…στήριξε εσύ τις απόψεις και τις πεποιθήσεις που σε αφορούν και που εσύ συμφώνησες με αυτές…Αποφάσισε εσύ κάθε φορά ποια θα είναι η επόμενη κίνησή σου για να δώσεις το παρών της ύπαρξής σου…Αν λαχανιάζεις, τότε δεν θα ξέρεις που να σταθείς… γι΄ αυτό κρατήσου μόνος σου αλλά και με άλλους στην καρδιά σου…θέλω να διεκδικήσεις ακόμα πιο δυναμικά αυτά που ξέρεις πως θα σε ωφελήσουν… όσο παράταιρα οι άλλοι να ακούν αυτά που νοιώθεις μείνε με αυτά για να αισθανθείς ακόμα πιο πολύ την δύναμή σου…που δεν είναι άλλη από αυτή της ύπαρξής σου…υποστήριξε το διαφορετικό σου και καθιέρωσέ το…να μην φοβάσαι που είσαι μοναχός είσαι και μ΄ άλλους χίλιους που έχουν και αυτοί το ίδιο το δικό σου θάρρος… να πουν την γνώμη τους και ας μην ταιριάζει μ΄ άλλους…κράτα γερά εκεί που πας γιατί θα είσαι μόνος μα για να ξέρεις στην καρδιά υπάρχει ένας πόνος…αυτός που ξέρει ν΄ αγαπά μα δεν τον αγαπάνε…γιατί είναι δέσμευση πολύ να ξέρεις πως σε θέλουν και περιμένουν από σένα να δώσεις για αυτούς την μάχη… Δώσε την μάχη και μείνε εκεί να περιμένεις …Κανείς δεν είναι να φανεί παρά μονάχα εγώ που σ΄ αγαπάω…εγώ αυτό σου το κομμάτι…
ΙΧΘΥΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;




Ο ΓΥΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΄΄ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ΄΄…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να σας δίνει απογοήτευση όταν δεν ικανοποιείτε την ανάγκη σας για κάτι εντελώς προσωπικό;;; Φαίνεται να σας δημιουργεί ανησυχία όταν δεν επιλέγετε εσείς αλλά οι άλλοι για εσάς ;;; Μήπως σας αμφισβητεί κάθε φορά που πάτε να πείτε κάτι άλλο από αυτό που νοιώθετε δημιουργώντας μπέρδεμα στα λόγια σας;;; Σας κάνει κάποιες φορές αναποφάσιστους όταν λέτε λόγια εκεί που χρειάζεται να μιλήσουν οι πράξεις;;; Μοιάζει να σας κάνει ευάλωτους στην αδυναμία των άλλων;;; Νοιώθετε κάποιες φορές κάτι να σας απομακρύνει από την αλήθεια σας;;; Θα θέλατε να είστε πιο ξεκάθαροι όταν η απόλαυση έρχεται σε σύγκρουση με την υποχρέωση ;;; Τα κίνητρά σας μοιάζουν περισσότερο ενθαρρυντικά για τους άλλους παρά για τον εαυτό σας;;;



Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς;;;


Η ζωή θέλω να κυλάει με ρυθμό…με παλμό… Να είσαι πιο κοντά στα θέλω μου και τα μπορώ μου…να ζητάς λιγότερα και ας μπορώ να δώσω περισσότερα…να κουράζεσαι πιο ήπια … Επί της ουσίας … Δες την αλήθεια σου … Αποδέξου την μοναδικότητά σου…Θέλω να μπορείς να ανακαλύπτεις τον κόσμο μέσα από τα δικά μου μάτια…να εμπιστεύεσαι αυτά που νοιώθω και λέω… μάθε να δίνεις αλλά και να παίρνεις… το λίγο κάνε το πολύ μέσα στο τόσο στείρο κόσμο…δώσε εκεί που δεν ζητούν να πάρουν την ψυχή σου…κράτα για σένα την καρδιά του άπονου του κόσμου…μην δίνεις άλλα από όσα εσύ μπορείς, κάνε για σένα πρώτα…Μετά προχώρα για να δεις τον δρόμο που σου ανήκει…είναι αυτός που δεν μπορεί να σε τραβήξει έξω…παρά να ανοίξει για να πας σε μια ευθεία να ΄βρεις την εύκολη την λύση σου για να τραβήξεις πάνω…στο δρόμο τον ανήφορο που θα σε βγάλει πέρα…από το σύννεφο θα δεις πως ήδη έχεις φτάσει…στον στόχο της ουράνιας και αιώνιας προφητείας…που θα σου δείχνει πως μπορείς να νοιώσεις την πορεία…να βρεις τους στόχους τους σοφούς που θα σε κάνουν να ΄σαι παιδί, για πάντα στην καρδιά, μα δίχως να ΄΄φοβάσαι΄΄…
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:thumbsup:
΄

καλό Παναγιώτη...!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

ευχαριστω Παναγιωτη!!!!
Πολυ διαφωτιστικο 8) :D :D
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Μπράβο Παναγιώτη.! :lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Panagiotis
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 07 Φεβ 2008 12:40 pm

Δημοσίευση από Panagiotis »

χαιρομαι που σας αρεσε..!!!!!!




Εικόνα
Επισκέπτης

apantsh

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Για τους ιχθυς τιποτα? :cry:
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Δεν πρόσεξες καλά :roll:
ΙΧΘΥΣ
Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα …
… Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;




Ο ΓΥΡΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΄΄ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ΄΄…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να σας δίνει απογοήτευση όταν δεν ικανοποιείτε την ανάγκη σας για κάτι εντελώς προσωπικό;;; Φαίνεται να σας δημιουργεί ανησυχία όταν δεν επιλέγετε εσείς αλλά οι άλλοι για εσάς ;;; Μήπως σας αμφισβητεί κάθε φορά που πάτε να πείτε κάτι άλλο από αυτό που νοιώθετε δημιουργώντας μπέρδεμα στα λόγια σας;;; Σας κάνει κάποιες φορές αναποφάσιστους όταν λέτε λόγια εκεί που χρειάζεται να μιλήσουν οι πράξεις;;; Μοιάζει να σας κάνει ευάλωτους στην αδυναμία των άλλων;;; Νοιώθετε κάποιες φορές κάτι να σας απομακρύνει από την αλήθεια σας;;; Θα θέλατε να είστε πιο ξεκάθαροι όταν η απόλαυση έρχεται σε σύγκρουση με την υποχρέωση ;;; Τα κίνητρά σας μοιάζουν περισσότερο ενθαρρυντικά για τους άλλους παρά για τον εαυτό σας;;;



Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς;;;


Η ζωή θέλω να κυλάει με ρυθμό…με παλμό… Να είσαι πιο κοντά στα θέλω μου και τα μπορώ μου…να ζητάς λιγότερα και ας μπορώ να δώσω περισσότερα…να κουράζεσαι πιο ήπια … Επί της ουσίας … Δες την αλήθεια σου … Αποδέξου την μοναδικότητά σου…Θέλω να μπορείς να ανακαλύπτεις τον κόσμο μέσα από τα δικά μου μάτια…να εμπιστεύεσαι αυτά που νοιώθω και λέω… μάθε να δίνεις αλλά και να παίρνεις… το λίγο κάνε το πολύ μέσα στο τόσο στείρο κόσμο…δώσε εκεί που δεν ζητούν να πάρουν την ψυχή σου…κράτα για σένα την καρδιά του άπονου του κόσμου…μην δίνεις άλλα από όσα εσύ μπορείς, κάνε για σένα πρώτα…Μετά προχώρα για να δεις τον δρόμο που σου ανήκει…είναι αυτός που δεν μπορεί να σε τραβήξει έξω…παρά να ανοίξει για να πας σε μια ευθεία να ΄βρεις την εύκολη την λύση σου για να τραβήξεις πάνω…στο δρόμο τον ανήφορο που θα σε βγάλει πέρα…από το σύννεφο θα δεις πως ήδη έχεις φτάσει…στον στόχο της ουράνιας και αιώνιας προφητείας…που θα σου δείχνει πως μπορείς να νοιώσεις την πορεία…να βρεις τους στόχους τους σοφούς που θα σε κάνουν να ΄σαι παιδί, για πάντα στην καρδιά, μα δίχως να ΄΄φοβάσαι΄΄…
There is a difference between knowing the path and walking the path
Επισκέπτης

APANTHSH

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

TELEIO! :lol: EGO EIMAI AYTH!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού για κάθε ζώδιο

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Η ΄΄ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ΄΄ ΔΙΝΕΙ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ…

Αυτή η πλευρά (το κομμάτι) του εαυτού σας μοιάζει να αγωνιά όταν δεν βρίσκει ανταπόκριση στον συναίσθημα ;;; Όταν οι άλλοι ξεχνούν τις υποσχέσεις τους ;;; Όταν υπάρχει μια διάθεση να εκφραστεί και δεν τα καταφέρνει όπως θέλει ;;; Οι απαιτήσεις των άλλων μήπως του δημιουργούν μια τάση για νεύρα ή γκρίνια ;;; Το ανικανοποίητο μήπως τονίζεται από αυτό το κομμάτι που δεν μπορεί να βρει τρυφερή ανταπόκριση ;;;Ψάχνοντας την συμπόνια των άλλων μήπως γίνεται απότομο και απόλυτο ;;; Μήπως επαναστατεί ενάντια όλων από φόβο να χάσει τον εαυτό του δίνοντας περισσότερα από όσα μπορεί στους άλλους ;;; Σας υπενθυμίζει με τα ερωτήματά του πως δεν τα καταφέρνετε τόσο όσο θα έπρεπε στις σχέσεις σας με τους άλλους ;;; Τονίζει την μοναξιά και την απομόνωση ρίχνοντας την διάθεσή σας ;;;

Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΗ πλευρά του εαυτού σας που φαίνεται να υπερισχύει το 2008 θα μπορούσε να σας δίνει το παρακάτω μήνυμα … Aς την ακούσουμε μαζί μέσα από την περιγραφή της…Είναι άραγε έτσι για εσάς ;

Δώσε περισσότερο χρόνο στην διάθεσή σου… Μείνε περισσότερο με αυτό που νοιώθεις για σένα…Οι άλλοι να μάθουν να περιμένουν την σειρά τους…Η δική μου ανάγκη για εσωτερική ηρεμία έχει προτεραιότητα…Δείξε μου φιλικότητα για να στηρίξω τις προοπτικές σου…Θέλω να περισώσεις την αξιοπρέπειά σου βάζοντας σταδιακά σε εκπλήρωση τις επιθυμίες σου…Ικανοποίησε τις ανάγκες σου για να μην σου δημιουργώ θλίψη…Μπορείς να βάλεις προτεραιότητες στον εαυτό σου και να έπονται τα υπόλοιπα θέματα…Είσαι πιο κοντά στο να μου δώσεις προσοχή όταν αρχίζεις να κάνεις αυτά που σε κάνουν να παίρνεις ενέργεια…Θα σου δείξω πιο πολύ τι χρειάζεσαι εάν εμπιστευτείς την επιθυμία μου να μοιραστώ μαζί σου τον συναισθηματικό μου κόσμο…Η ανάγκη σου για αλλαγή και η αναστολή της σε καθηλώνουν και σε απογοητεύουν…Κάνε και άλλα τολμήματα ώσπου να νοιώσεις πως το ρίσκο αρχίζει να γίνεται επιλογή ζωής μέσα από την επίγνωση του στόχου… Ξεπέρασε αυτό που λέγεται φοβία… το κάθε τι δεν σε αφορά…θα σε κρατάει μακριά από την αδικία… οι φόβοι αυτοί ψάχνουν να βρουν την λέξη που έχει πέσει από το πρώτο το σκαλί στα πόδια σου έχει μπλέξει…και λέγεται αγάπη στην καρδιά και έχεις επιλέξει…να ζεις για αυτή την λέξη…


πωπωπω... από την αρχή ως το τέλος κάποιος μου μιλάει... :D :D :D
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”