ΒΟΡΕΙΟΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ - ΚΑΡΜΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολύ

Ο "ήλιος" είναι ακίνητος...η Γη γυρίζει, Λιζάκι...

και αν κρύβεται, φταίει μόνο η περιστροφή...Το φως του εκεί είναι πάντα...ακόμα και στο σκοτάδι, μικρή μου! >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ευχαριστώ Βασούλα :x >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ο Νότιος Δεσμός στη Παρθένο έχει κληροδοτήσει στο συγκεκριμένο άτομο μια σειρά εμπειριών που με καρτερικότητα έμαθε την προσφορά και την υπηρεσία των δεξιοτήτων του προς τους άλλους, χωρίς την προσδοκία της επιστροφής των υπηρεσιών αυτών. Έμαθε την αποστασιοποίηση και την ουδετερότητα. Αποδέχτηκε την μοναχικότητα της ύπαρξης. Αντιμετώπισε την τάση του να είναι επικριτικός με τους άλλους, στην προσπάθειά του να επιτύχει την κάθαρση και την τάξη. Παραχώρησε την δύναμή του στο κοινό όφελος. Έμαθε την διάκριση ανάμεσα στο σωστό και το εύκολο. Απομυθοποίησε την σχέση καλού -κακού και οργάνωσε μέσα του το χάος, θεραπεύοντας την αλαζονεία, τις ενοχές και την σχέση του με τον χωρόχρονο. Έμαθε την αγάπη με όρους. Έμαθε την θεραπεία με τον λόγο, με τα χέρια και άλλους υλικούς τρόπους. Θεράπευσε το σώμα του και το νοητικό του πεδίο και είναι έτοιμος για την ένωση με το ψυχικό και πνευματικό πεδίο.
Έμαθα τόσα πράγματα και δεν το ξέρω; :-? :-? :-? :-? :-?
Μέσα από το Βόρειο Δεσμό στους Ιχθύες, οφείλει να προχωρήσει στο μονοπάτι της φώτισης. Να συνδέσει το υλικό με το ψυχικό και το πνευματικό πεδίο. Να ολοκληρωθεί μέσα στην ιερότητα της «Θείας του» υπόστασης. Να διδαχθεί τη πίστη. Να αποδεχτεί την διαδικασία της ανάπτυξης στο γήινο πεδίο, να μεταλλάξει την σκοτεινή πλευρά της ύπαρξής του αλλά και των γύρω του σε φως. Να βρεθεί όχι σε συναίσθημα αγάπης, αλλά σε κατάσταση αγάπης. Να είναι η Αγάπη. Να ενσωματώσει μέσα του τους συμπαντικούς νόμους, τις έννοιες, το συμπαντικό σχέδιο. Να γίνει Οντότητα. Να γίνει κανάλι θεραπείας και φώτισης χωρίς εξωτερικούς τρόπους.
:D :D :D :D

Πρώτη φορά διαβάζω τέτοια ανάλυση πάντως.. συνήθως είναι πολύ τυποποιημένη, και δεν λέει τέτοια για θεραπεία, Αγάπη κλπ :x
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Iωάννα μου, τουλάχιστον το έχεις αναγνωρίσει...Αυτό είναι ένα σημαντικό όφελος στην πνευματική σου εργασία!
Ξέρεις πόσοι υπάρχουν που ούτε καν αντιλαμβάνονται την ανωριμότητά τους να είναι ΄Ανθρωποι?
Χαίρομαι τουλάχιστον που έχω κάνει το πρώτο βήμα :x
Είναι ομολογουμένως δυσκολος ο συνδυασμός αυτός! Η τέλεια αντίθεση μεταξύ Πνεύματος και ΄Υλης...
΄Ομως αν κατανοήσεις ότι η σύνθεση τους προάγει την ενότητα, θα αποφύγεις ένα τραγικό λάθος στον ατομικό σου δρόμο...
ναι ομολογώ μου είναι πολύ δ΄σκολο να το κατανοήσω και δεν ξέρω τι φταίει :-( :-?
Πολλές φορές για να ολοκληρώσουν οι άνθρωποι την εσωτερική ώθηση που τους σπρώχνει στο συλλογικό, εγκαταλείπουν τον εαυτό τους, απωθώντας την επιθυμία στο υποσυνείδητο, χωρίς να την ανυψώσουν στο Πνεύμα...
αυτό το τραγικό λάθος και αν το έχω κάνει ...πολλές φορές δυστυχώς :?
Και αυτο το βρίσκουν βέβαια μπροστά τους, μέσα από την "ασθένεια" που μπορεί να μην εμφανιστεί σαν θεαματική βλάβη, αλλά σαν ψυχική ανισορροπία, που τους απομονώνει από το σύνολο, χωρίς να το πάρουν είδηση...
εύχωμαι να τα καταφέρω και να μην συμβεί αυτό.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι ομολογώ μου είναι πολύ δ΄σκολο να το κατανοήσω και δεν ξέρω τι φταίει

Iωαννάκι, το σημαντικό είναι να κατανοήσεις τα θέατρα που παίζουμε στην ζωή μας, αυτά που διαμορφώνουν τις συμπεριφορές μας...Οι συμπεριφορές μας δεν είμαστε εμείς...Είναι ένα μέρος μας που έτσι έμαθε να αντλεί ενέργεια από τους άλλους, γιατί δεν μπορεί να αντλήσει ενέργεια από την Πηγή του...

Δες βαθιά τον Εαυτό Σου! Ενώσου με ευλάβεια και άνοιξε στην αγάπη...τίποτα δεν είναι λάθος ή σωστό, εύκολο ή δύσκολο, αρκεί να καταφέρεις να δεις την Ζωή σου σαν θεϊκή έκφραση και να της δώσεις τον "χώρο" μέσα σου, που τώρα καταλαμβάνουν τα "φαντάσματα"...
Ο θεός είναι Αγάπη, ο κριτής που μας μάθανε είσαι μόνο εσύ! Ουτε καν οι άλλοι... Εσύ κρίνεις τον εαυτό σου και τον δηλητηριάζεις, κανείς άλλος δεν μπορεί να το κάνει, ότι και αν λέει...


:x :x :x >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Bασούλα πάντα μου δίνεις της κατάλληλες συμβουλές την κατάλληλη ώρα @};-
με συνγκινείς πολύ :-(

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

η μοναξιά είναι ο χειρότερος κίνδυνος που διαφαίνεται μέσα από την μη ορθή πορείά της ψυχής
Βασουλίτσα μου τί είπες τώρα!! Σ' ευχαριστώ!! @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ωραία φωτο Δημητρούλα... :-D :-D :-D >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

:-D :-D Ευχαριστώ!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Και η δικιά σου όμως δεν πάει πίσω, ε? :-D :-D >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Ninn
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2010 11:10 am

Δημοσίευση από Ninn »

μολις εμαθα,πως το καρμικο μου ζωδιο,ειναι οι εγωπαθεις(με το συμπαθειο) λεοντες. :))
δεν εχω χειροτερο! =))
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88500
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τι εννοείς, ninn, καρμικό ζώδιο?

τον Ν. Δεσμό?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ninn έγραψε:μολις εμαθα,πως το καρμικο μου ζωδιο,ειναι οι εγωπαθεις(με το συμπαθειο) λεοντες. :))
δεν εχω χειροτερο! =))
βλέπω ninn έχεις κάποιο θέμα με μας τους λέοντες :-? :D :P
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

βλέπω σιγά σιγά να μπαίνετε στο στόχαστρο μαζί με τα καβούρια...χοχοχο! :P
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Mπά ποιός τολμάει να τα βάλει μαζί μας >:\ :P :P :P :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”