Κοσμική Αστρολογία

nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Κοσμική Αστρολογία

Δημοσίευση από nikos »

Συνέχεια από "ό,τι ενδιαφέρον"
Στον Αιγόκερω???

μμμμ....δεν μου μυρίζεται καλό αυτό...΄Η είναι?
Θα δείξει η "νεκροψία"! Ο Πλούτωνας δεν τα πάει καλά με τον Κρόνο καθώς ο πρώτος είναι η ριζική αλλαγή και η έκρηξη του ηφαιστείου και ο δεύτερος είναι η συντήρηση, ο περιορισμός που θέλει να ταπώσει και να διατηρήσει το status quo.
Που να δεις τα επόμενα 4 χρόνια τι έχει να γίνει που θα κάνει ο Πλούτωνας τετράγωνο με τον Κρόνο στο Ζυγό και τετράγωνο με τον επαναστατικό Ουρανό και το Δία στο "πολεμικό" ζώδιο του Κριού.
Ουρανός θα κάνει επίσης αντίθεση με Κρόνο. Ταυ τετράγωνο λέγεται ο συνδυασμός. Ανατροπές σε κατεστημένα με βία :roll:
Βάλε και τον περαστικό ’ρη που θα περάσει από Καρκίνο το 2011, θα σχηματιστεί ένα μεγάλο τετράγωνο στο ζωδιακό που θα σκεπάσει τα πάντα! :roll:
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Αμάν καλε..............
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ανατροπές σε κατεστημένα με βία
προλαβαίνουμε να ενημερώσουμε ότι η βία δεν οφελεί? :shock:
Ξαναγυρνάμε στην επανάσταση με όπλα δηλαδή?
Μήπως επανάσταση με φως γίνεται? :roll:

ή να την κάνω από πριν? :shock: :shock:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Ο καθένας "πολεμάει" με ότι έχει. Θα δείξει...
Οι συγκεκριμένες όψεις χρειάζονται υψηλό επίπεδο συνείδησης από τον κόσμο για να αποφευχθούν οι συγκρούσεις.
Σίγουρα θα υπάρχουν αλλαγές συνόρων πάντως και εντάσεις σε διμερείς σχέσεις. Μία από τις όψεις αυτές σε πιο λάιτ μορφή,είχε σηματοδοτήσει τα γεγονότα όπως του 68 στη Γαλλία,Βιετνάμ,δικτατορία. (δεκαετία '60)
Νωρίτερα η αντίστοιχη όψη είχε σηματοδοτήσει την άνοδο του Χίτλερ. :roll:
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κοίτα, σωστά τα λες...

όμως εγώ λέω ότι στο χέρι μας είναι η συνειδητότητα να φτάσει το σημείο της ανώτερης δόνησης...και να κάνουμε την δική μας "είσοδο" σ' αυτό το σημείο, ανοίγοντας παράλληλα και την δίοδο για όσους ακόμα δεν μπορούν...

Ιδανικό ακούγεται, αλλά έχω πίστη σ' αυτό!

΄Αλλωστε το "ευνοεί" και η εποχή...Δεν μπορεί να πάει χαμένη, τόση γνώση...!!! Είναι το νέο όπλο!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Που να δεις τα επόμενα 4 χρόνια τι έχει να γίνει που θα κάνει ο Πλούτωνας τετράγωνο με τον Κρόνο στο Ζυγό και τετράγωνο με τον επαναστατικό Ουρανό και το Δία στο "πολεμικό" ζώδιο του Κριού.
Ουρανός θα κάνει επίσης αντίθεση με Κρόνο. Ταυ τετράγωνο λέγεται ο συνδυασμός. Ανατροπές σε κατεστημένα με βία
Βάλε και τον περαστικό ’ρη που θα περάσει από Καρκίνο το 2011, θα σχηματιστεί ένα μεγάλο τετράγωνο στο ζωδιακό που θα σκεπάσει τα πάντα!
- - - - - - - - -
Οι συγκεκριμένες όψεις χρειάζονται υψηλό επίπεδο συνείδησης από τον κόσμο για να αποφευχθούν οι συγκρούσεις.
Σίγουρα θα υπάρχουν αλλαγές συνόρων πάντως και εντάσεις σε διμερείς σχέσεις. Μία από τις όψεις αυτές σε πιο λάιτ μορφή,είχε σηματοδοτήσει τα γεγονότα όπως του 68 στη Γαλλία,Βιετνάμ,δικτατορία. (δεκαετία '60)
Νωρίτερα η αντίστοιχη όψη είχε σηματοδοτήσει την άνοδο του Χίτλερ.
Νίκο, πολύ φοβάμαι ότι οι προβλέψεις σου αρχίζουν και βγαίνουν!! :-( :-(
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

ω, ναι...
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τελικα οι πλανητες,το συμπαν κατι ξερει και αλλα τοσα ακομα..
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

όσο ο ΄Ανθρωπος δεν μπορεί να πάρει την μοίρα του στα χέρια του, οι πλανήτες θα την καθορίζουν με συνέπεια... :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
WonderBoy
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 29 Μάιος 2008 11:37 am
Τοποθεσία: veria

Δημοσίευση από WonderBoy »

προλαβαίνουμε να ενημερώσουμε ότι η βία δεν οφελεί?

Δε νομίζω ......φροντίσαν ΑΛΛΟΙ για την προβολή της
Ξαναγυρνάμε στην επανάσταση με όπλα δηλαδή?
Ναι πιστεύω πως θα ξαναβγούν τα κουμπούρια των παππούδων όμως δεν θα είναι η μόνη μορφή επανάστασης η βία........
Μήπως επανάσταση με φως γίνεται?


Φυσικά και γίνεται πιστέυω και εσύ Βάσω μου μαζί με πολλούς πολλούς άλλους είστε τα πρωτοπαλήκαρα, γνωρίζεις δέ πολύ καλά οτι όχι απλά δέ θα την κάνεις αλλα έχεις μεγάλες μάχες μπροστά σου στην επανάσταση που έρχετε............
:x :x :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Οσον αφορα τον υλικο μας κοσμο τοσα χρονια με βια δεν καταφερανε οσα καταφερανε οι προγονοι μας? :-?

Καλη η πνευματικη μας αναπτυξη αλλα με την αγαπη μας ποσα πραγματα μπορουν να χαμπαριασουν οι κλεφτες πολιτικοι που θελουν να μας κατασπαραξουν. :?

Και ειναι κακο οι πλανητες βασω μου να καθοριζουν ?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Και ειναι κακο οι πλανητες βασω μου να καθοριζουν ?
κακό δεν είναι, αλλά είναι "μοιραίο"...

και αυτό δηλώνει μια ανθρωπότητα που ελέγχεται από άλλες δυνάμεις!

μόνος σου θα βγάλεις τα συμπεράσματα, αν είναι καλό ή κακό, γνωρίζοντας το μέτρο που σε επηρεάζουν σαν Ανθρώπινο Ον!

Η δομή της Ανθρώπινης ΄Υπαρξης δεν ειναι για να ελέγχεται από το πλανητικό της σύστημα, αλλά για να το διαμορφώνει με την Θέληση της!

Αν υπάρχει σήμερα εξουσιαστικός έλεγχος στις δομές της κοινωνίας μας, είναι γιατί ο άνθρωπος δεν μπορεί να βγει από αυτό το μοιραίο επακόλουθο της "πτώσης" του, από Ανθρώπινη ΄Υπαρξη σε φυσικό άνθρωπο.

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Η δομή της Ανθρώπινης ΄Υπαρξης δεν ειναι για να ελέγχεται από το πλανητικό της σύστημα, αλλά για να το διαμορφώνει με την Θέληση της!
Έτσι ακριβώς! :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”