Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Κριός
Την τρέλα μου μέσα, δεν ξέρω τι να κάνω... Να κόψω το γυμναστήριο; Και πως θα συντηρηθεί αυτό το κορμί; Όσον αφορά το ντύσιμο δεν το συζητώ, αυτό το μοναδικό στυλ πρέπει να διατηρηθεί πάσει θυσία. Τελικά θα κόψω κάτι από το φαγητό, μειώνοντας τα έξοδα, μένοντας και κορμάρα -με ένα σμπάρο δύο τρυγόνια... Παράλληλα θα δουλέψω εντατικά για 2-3 ωρίτσες, εκεί που καλοπληρώνουν γιατί δεν πάει κανένας άλλος. Επιστημονικά εργαστήρια, ηφαίστεια, τυφώνες και βρωμεροί σκουπιδότοποι, τρέμετε, έρχεται ο Κριός... Αχ, εαυτέ μου σε ευχαριστώ! Με έβγαλες ασπροπρόσωπο στη μάχη με την οικονομική ύφεση, τουλάχιστον για σήμερα. Αύριο ξημερώνει μια άλλη μέρα...



Ταύρος
Καλά, Κριέ έχεις φλιπάρει τελείως; Μια απόλαυση μας έχει μείνει και θα την κόψουμε κι αυτή; Νηστικό αρκούδι δεν χορεύει και εγώ αν δεν φάω καρμπονάρα δεν λειτουργώ. Άλλωστε ποιος σηκώνεται τώρα να πάει γυμναστήριο; Την κάρτα του γυμναστηρίου την έχω στο κουτί ως έκθεμα των παρελθοντικών επιτευγμάτων μου. Εγώ θα περικόψω τις σπατάλες σε ντύσιμο, διασκέδαση, φώτα νερά κλπ, εφαρμόζοντας αν χρειαστεί τις αρχές της φυσικής ζωής, χωρίς όμως να χάσω τον άρτον εμού τον επιούσιον. Τι τα πήρα τα χωράφια, για να κάθονται και να περιμένουν; Εδώ οι καλές ντομάτες! Και βέβαια στις γιορτές θα κομίζω ως δώρα πράγματα που έχω σπίτι ή μου έχουν φέρει και δεν εξυπηρετούν τις πρακτικές μου ανάγκες. Αν θέλετε μάλιστα μπορώ να σας πουλήσω μια ντουζίνα από δαύτα!



Δίδυμοι
Άσε μας ρε μεγάλε Ταύρε που θα μας βγεις και γαλαντόμος... Θα ξεχάσω εγώ την πλάκα που έπαθα μαζί σου στα γενέθλια μου, που μου έφερες σοκολατάκια και μέσα είχαν κάρτα «Ευτυχισμένο το 1999»; Εγώ πάλι, τύπος ευπροσάρμοστος, μπορώ να κόψω τα πάντα όπως τα χάπια της πίεσης της γιαγιάς, το μπότοξ της μαμάς και το κομμωτήριο της αδερφής μου. Εγώ συμπάσχω με όλους αλλά χωρίς το νέο tablet με πιάνει κρίση και αυτό δεν το θέλει κανείς! Η επικοινωνία είναι το κλειδί. Και αν δεν το ξέρετε, έχω γίνει κολλητός με το astrology.gr και το gossip-tv.gr ενώ εγώ βγάλει κάλλους στα ακροδάχτυλα από το chat. Ξέρετε όμως πόσα λεφτά εξοικονόμησα από online αγορές και διαδικτυακά καφέ; Χώρια ότι κάθε μέρα το mailbox μου είναι γεμάτο με πληροφορίες για την αντιμετώπιση της κρίσης!



Καρκίνος
Αυτό είναι που λένε κάνε Δίδυμο να δεις καλό. Με έπιασε ένας κόμπος στο στομάχι με αυτά που λες Δίδυμε. Ακούς εκεί τα χάπια της γιαγιάκας! Παιδιά, εγώ τις ανάγκες των ανθρώπων της οικογένειας μου δεν τις διαπραγματεύομαι. Ούτε φυσικά το φαγητό. Η λύση έχει ως εξής: Πρώτον θα κτίσω ένα καταφύγιο-αποθήκη με σπόρους όπως στην Νορβηγία αλλά και ιδιωτική κάβα για να ξεχνώ τον πόνο μου. Μετά θα πάω στην τράπεζα να ρυθμίσω το δάνειο του σπιτιού με το euribor και όλο και κάτι θα εξοικονομήσω. Το επόμενο βήμα είναι να πάρω δάνειο από το μπαμπά αφού πρωτίστως θα του έχω παραθέσει ένα γεύμα και με τα ψυχολογικά μου τρυκ θα του έχω κάνει τα νεύρα χορδές από τη λύρα του Απόλλωνα. Σίγουρα θα πει ναι, μ' αγαπάει πολύ!



Λέων
Αγαπούλες μου, αράξτε στα κιλά σας... Τι οικονομίες και περικοπές, ακόμα και η φτώχεια θέλει καλοπέραση. Σιγά να μη πουλάμε και τα υπολείμματα της αποχέτευσης στους κηπουρούς του Mega. Για μια αξιοπρέπεια ζούμε, άσε που όταν ξοδεύεις τα λεφτά σου έρχονται, τόπε κι ο Ωνάσης. Κι εγώ εξ άλλου έχω να θρέψω χίλια στόματα και βάλε, όλως αυτών που με χειροκροτούν σε κάθε κωλοτούμπα. Εννοείται ότι εγώ χωρίς brand ρούχα δεν κυκλοφορώ. Τι, να φοράω τίποτα κινέζικα και να βγάλω φολίδες σαν το ξάδελφο του Γκοτζίλα; Για τα χρυσαφικά μου δεν το συζητώ αυτά δεν θα βγουν ποτέ από πάνω μου, δεν τα πουλάω τέρμα! Φίλε Καρκίνε έχουμε ένα κοινό, αν χρειαστεί και εγώ δανεικά παίρνω... Πρωτίστως όμως από αυτούς που γδύνουν τους υπηκόους μου, όπως για παράδειγμα την εφορία!




Παρθένος
Τι να πω; Τα φέρνω από δω τα σβήνω από εκεί αλλά τα νούμερα δεν βγαίνουν. Μία λύση είναι να μειώσω την κατανάλωση του ρεύματος κατά 26,2% περιμένοντας να φτάσει 2 η ώρα τη νύχτα για να μαγειρέψω και να πλύνω με νυχτερινό ρεύμα. Έπειτα να μειώσω την κατανάλωση ύδατος κατά 16% αφού οι επισκέπτες θα δικαιούνται ένα ποτήρι νερό ανά επίσκεψη. Θα μπορούν όμως να φέρνουν και παγουρίνι από το σπίτι τους. Εγώ πως το κουβαλάω πάντα στην τσάντα μου;
Από εκεί κι ύστερα πάντα υπάρχουν οι φθηνές λύσεις και δεν χρειάζεται να σκάμε. Γιατί δηλαδή να αγοράσω επώνυμα ρούχα και αξεσουάρ δίνοντας έναν σκασμό λεφτά στις πολυεθνικές; Στις λαϊκές αγορές και τα παζάρια βρίσκεις τα πάντα. Κι ευτυχώς που ήρθαν οι μαύροι για να μας ανοίξουν τα μάτια!



Ζυγός
Κάψε, κάψε, τι θα κάψεις από μια καρδιά καμένη; Παρθένε, σιγά μην φορέσω δευτεράντζες και σιγά να μη βγάλω και το συνημίτονο του ηλιακού με το διαχειριστή! Είναι σημαντικό να βρούμε μια λύση που να ταιριάζει σε όλους και να μην αδικεί κανέναν. Πρωτίστως όμως σύντροφοι στην κρίση χρειάζεται να βάλετε χρώμα στη ζωή σας και να σκέφτεστε θετικά και αισιόδοξα. Θα μαζευτούμε λοιπόν για να αποφασίσουμε από κοινού, αυτά που δεν μπορώ να αποφασίσω μόνος μου. Η επαναδιαπραγμάτευση είναι το κλειδί! Δεν βλέπετε πόσο καλά τα πάνε ο Σαμαράς, ο Βενιζέλος κι ο Κουβέλης; Έπειτα θα κάνουμε ένα διακανονισμό με ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ, τράπεζες κι εφορίες έτσι ώστε όλοι να εξυπηρετηθούμε μια χαρά κι εγώ να μην στερηθώ τα αρώματα και τα μοντελάκια μου. Η ισχύς εν τη ενώσει!



Σκορπιός
Ζυγέ μου σε πάω, όλοι να εξυπηρετηθούμε αλλά για να ξέρεις, στη σειρά προτεραιότητας έχω το χαρτάκι με το νούμερο 001. Εγώ πάντως φροντίζω να ανεβάζω, όπως λες, την ψυχολογία και να δίνω κουράγιο. Στον παππού μου, που ήταν και παπάς και ετοιμάζεται να πάει να βρει τον εργοδότη του, ξηγήθηκα σπαθί: «Παππού κράτα γερά!... για τη ρημάδα τη σύνταξη ρε γαμώτο». Ξέρετε πόσο έχω περιοριστεί; Δεν περιγράφεται. Όλοι στην οικογένεια μου κάνουν δίαιτα ενώ αναγκάστηκαν να εξαργυρώσουν τα ασφαλιστικά τους προγράμματα και μόνον το δικό μου τρέχει ακόμη. Ευτυχώς, γιατί μπορώ να τους δανείζω με έναν μικρούλη τόκο, όταν έχουν ανάγκες, όχι να μας τα τρώνε τα πιστωτικά ιδρύματα. Και ο θεός αγαπάει τους ικανούς. Αντέχοντας, εκεί που οι άλλοι τα φτύνουν, θα μπορέσω ύστερα να αγοράσω τα πάντα σε τιμή ευκαιρίας και ο κάθε σκλάβος μου θα μπορεί να λέει με υπερηφάνεια: «Μαζί τα πήραμε!»



Τοξότης
Τι αλτρουισμός Θεέ μου! Αλήθεια Σκορπιέ, έχεις ψάξει το γενεαλογικό σου δέντρο μήπως είσαι απόγονος του Σκρούτζ ή του Σαϊλοκ; Παιδιά μη χαλιέστε. Χαλαρά. Το σύμπαν και ο θεός για όλους έχει. Κρίση είναι θα περάσει, αρκεί να μην κάνετε σπατάλες. Εγώ που σας μιλάω έχω πάει φέτος μόνο τρία ταξίδια στο εξωτερικό ενώ πετάω με ελικόπτερο μια φορά το μήνα και κάνω μόνο δυο φορές την εβδομάδα ιστιοπλοΐα. Και δεν βγαίνω! Ευτυχώς για φαγητό πάω στα πεθερικά, στην κουμπάρα μου και καπάκι στην συννυφάδα μου. Κάνουμε πολύ καλή παρέα και έχουμε την ίδια φιλοσοφία ζωής. Έχω και κάτι τυχερά από τον ιππόδρομο, το στοίχημα και τη θεία Κίτσα και... την κουτσοβολεύω. Όμως συν Αθηνά και χείρα κίνει. Η χαζή ξαδέλφη μου ήθελε να πάρει επώνυμη κολόνια. Της αγόρασα λοιπόν, με δικά της χρήματα εννοείται, μια χύμα και την έβαλα στο original μπουκάλι. Σιγά μην καταλάβει το ζουλάπι, ενώ εγώ έβγαλα το πήγαινε-έλα στη Μαδρίτη!



Αιγόκερως
Άσε μας ρε Τοξότη βολεψάκια... Μιλάς κι εσύ για περικοπές και περιορισμούς αλλά αυτά να τα πεις πρώτα στο Δία που τον έχεις μπάρμπα και κόβει από μας για να δίνει σε σένα. Ο κουμπαράς των κολλητών σου έχει ανατρέψει τους νόμους της φυσικής αφού αντί να γεμίζει μόνιμα αδειάζει. Εντάξει ο θεός έχει... σε μας λείπουν. Εγώ πήρα ειδικό ψαλίδι και μηχανή για να κουρευόμαστε όλοι στην οικογένεια ενώ τον χειμώνα δεν καταλαβαίνω από κρύο. Ούτε που πρόκειται να ανάψω το καλοριφέρ πρώτον με τρείς δουλειές δεν είμαι και ποτέ σπίτι αλλά πρέπει να σκληραγωγήσω και λίγο τους άλλους. Να θυμηθούν και λίγο την ιστορία τους και τους αρχαίους Σπαρτιάτες, που την έβγαζαν με μέλανα ζωμό και όχι όπως εμείς... με γκουρμέ ψωμί και ελιά!



Υδροχόος
Αιγόκερε, ο Θεός έπλασε τον κόσμο σε 6 μέρες αλλά την 7η άραξε. Θα δουλέψεις 20-22 ώρες την ημέρα και μόλις περάσει ο καιρός θα τραγουδάς «Τι έκανα για πάρτη μου τι έκανα για μένα;». Εγώ πάλι σκέφτομαι. Σκέφτομαι πολύ και κατέληξα στο ότι τελικά αυτό που μας λείπει είναι μια θεωρία για την αντιμετώπιση της κρίσης. Και φυσικά ένα δίκτυο, κάποιους δηλαδή για να τραβήξουν κουπί και την εφαρμόσουν. Έτσι ίδρυσα έναν φορέα με εμένα εσαεί εκλεγμένο πρόεδρο, που θα πασχίζει για το κοινό καλό, με βάση τις απόψεις μου. Όλοι βέβαια θα συνεισφέρουν με τις ιδέες τους, αφού αναγνωρίζω πως με ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι, ακόμη και οι πιο higher minds μπλοκάρουν. Η ουσία είναι πως ιδέες ίσον χρήμα. Με μια τόση δα συνδρομή θα λύσω...εεε, λύσουμε όλοι το πρόβλημα μας και επιπλέον θα μας γράψει η ιστορία!



Ιχθύες
Τι ποιητικός Θεέ μου! Υδροχόε θέλεις θεωρία; Η ιδιοκτησία είναι κλοπή και η κλοπή ιδιοκτησία, αυτή είναι η σωστή... Παιδιά πρέπει να προσαρμοστούμε για να μη γίνουμε είδος προς εξαφάνιση. Η δική μου πονεμένη ιστορία έχει ως εξής: Έχω περιορίσει τα πάντα αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Εντάξει δεν με νοιάζει αν φορέσω περσινή κολεξιόν εξάλλου τι... την μπλούζα που έβαλα την προηγούμενη εβδομάδα θα βάλω και την επόμενη; 'Η θα την έχω βαρεθεί ή κάπου θα την έχω ξεχάσει. Δεν βαριέσαι μην στεκόμαστε στα υλικά πράγματα. Το πνεύμα έχει σημασία. Εξάλλου αν δεν έχω εγώ, έχουν οι άνθρωποι που είναι κοντά μου και μου δίνουν -κι έτσι εξιλεώνουν και το κάρμα τους από κάποια προηγούμενη ζωή. Πάντως, κάθε φορά που τα παίρνω, συγκινούμαι και προσεύχομαι για τη σωτηρία όλων μας, πίνοντας κι ένα ποτηράκι στην υγειά του κάθε ανώνυμου ευεργέτη!


Πηγή: http://www.astrology.gr/ZODIA/HIOYMOR-Q ... z2ujLfQCZV" onclick="window.open(this.href);return false;



=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ευτυχώς για φαγητό πάω στα πεθερικά, στην κουμπάρα μου και καπάκι στην συννυφάδα μου. Κάνουμε πολύ καλή παρέα και έχουμε την ίδια φιλοσοφία ζωής
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Αιγόκερως
Άσε μας ρε Τοξότη βολεψάκια... Μιλάς κι εσύ για περικοπές και περιορισμούς αλλά αυτά να τα πεις πρώτα στο Δία που τον έχεις μπάρμπα και κόβει από μας για να δίνει σε σένα. Ο κουμπαράς των κολλητών σου έχει ανατρέψει τους νόμους της φυσικής αφού αντί να γεμίζει μόνιμα αδειάζει. Εντάξει ο θεός έχει... σε μας λείπουν. Εγώ πήρα ειδικό ψαλίδι και μηχανή για να κουρευόμαστε όλοι στην οικογένεια ενώ τον χειμώνα δεν καταλαβαίνω από κρύο. Ούτε που πρόκειται να ανάψω το καλοριφέρ πρώτον με τρείς δουλειές δεν είμαι και ποτέ σπίτι αλλά πρέπει να σκληραγωγήσω και λίγο τους άλλους. Να θυμηθούν και λίγο την ιστορία τους και τους αρχαίους Σπαρτιάτες, που την έβγαζαν με μέλανα ζωμό και όχι όπως εμείς... με γκουρμέ ψωμί και ελιά!

Ιχθύες
Τι ποιητικός Θεέ μου! Υδροχόε θέλεις θεωρία; Η ιδιοκτησία είναι κλοπή και η κλοπή ιδιοκτησία, αυτή είναι η σωστή... Παιδιά πρέπει να προσαρμοστούμε για να μη γίνουμε είδος προς εξαφάνιση. Η δική μου πονεμένη ιστορία έχει ως εξής: Έχω περιορίσει τα πάντα αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Εντάξει δεν με νοιάζει αν φορέσω περσινή κολεξιόν εξάλλου τι... την μπλούζα που έβαλα την προηγούμενη εβδομάδα θα βάλω και την επόμενη; 'Η θα την έχω βαρεθεί ή κάπου θα την έχω ξεχάσει. Δεν βαριέσαι μην στεκόμαστε στα υλικά πράγματα. Το πνεύμα έχει σημασία. Εξάλλου αν δεν έχω εγώ, έχουν οι άνθρωποι που είναι κοντά μου και μου δίνουν -κι έτσι εξιλεώνουν και το κάρμα τους από κάποια προηγούμενη ζωή. Πάντως, κάθε φορά που τα παίρνω, συγκινούμαι και προσεύχομαι για τη σωτηρία όλων μας, πίνοντας κι ένα ποτηράκι στην υγειά του κάθε ανώνυμου ευεργέτη!

τι συνδυασμός είναι αυτός ρε φίλε ο μισός μου εαυτός πίνει μέλανα ζωμό και ο άλλος προσεύχεται για τη σωτηρία των άλλων πίνοντας ενα ποτηράκι!!βοήθειααα!! :(( :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από Μάνος »

Παρθένος
Τι να πω; Τα φέρνω από δω τα σβήνω από εκεί αλλά τα νούμερα δεν βγαίνουν. Μία λύση είναι να μειώσω την κατανάλωση του ρεύματος κατά 26,2% περιμένοντας να φτάσει 2 η ώρα τη νύχτα για να μαγειρέψω και να πλύνω με νυχτερινό ρεύμα. Έπειτα να μειώσω την κατανάλωση ύδατος κατά 16% αφού οι επισκέπτες θα δικαιούνται ένα ποτήρι νερό ανά επίσκεψη. Θα μπορούν όμως να φέρνουν και παγουρίνι από το σπίτι τους. Εγώ πως το κουβαλάω πάντα στην τσάντα μου;
Από εκεί κι ύστερα πάντα υπάρχουν οι φθηνές λύσεις και δεν χρειάζεται να σκάμε. Γιατί δηλαδή να αγοράσω επώνυμα ρούχα και αξεσουάρ δίνοντας έναν σκασμό λεφτά στις πολυεθνικές; Στις λαϊκές αγορές και τα παζάρια βρίσκεις τα πάντα. Κι ευτυχώς που ήρθαν οι μαύροι για να μας ανοίξουν τα μάτια!
Λύνομαι!!!
=)) =)) =))
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Ααααααααααααα Μανο κι εγω λυθηκα με το δικο σου =)) =)) =)) =)) =)) =))
Αλλα κ το δικο μου δεν παει πισω :)) :)) :)) :))
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από Ellaki »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Δωράκι μου τουλάχιστον εσύ έχεις και λίγη ποικιλία ,εμένα με έχει φάει η μονοτονία με ίδιο ζώδιο και ωροσκόπο :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:)) :)) :)) >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:* >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από JOANNA »

Αιγόκερως
Άσε μας ρε Τοξότη βολεψάκια... Μιλάς κι εσύ για περικοπές και περιορισμούς αλλά αυτά να τα πεις πρώτα στο Δία που τον έχεις μπάρμπα και κόβει από μας για να δίνει σε σένα. Ο κουμπαράς των κολλητών σου έχει ανατρέψει τους νόμους της φυσικής αφού αντί να γεμίζει μόνιμα αδειάζει. Εντάξει ο θεός έχει... σε μας λείπουν. Εγώ πήρα ειδικό ψαλίδι και μηχανή για να κουρευόμαστε όλοι στην οικογένεια ενώ τον χειμώνα δεν καταλαβαίνω από κρύο. Ούτε που πρόκειται να ανάψω το καλοριφέρ πρώτον με τρείς δουλειές δεν είμαι και ποτέ σπίτι αλλά πρέπει να σκληραγωγήσω και λίγο τους άλλους. Να θυμηθούν και λίγο την ιστορία τους και τους αρχαίους Σπαρτιάτες, που την έβγαζαν με μέλανα ζωμό και όχι όπως εμείς... με γκουρμέ ψωμί και ελιά!
εεεεεεε οχι :naughty: :naughty: :naughty: jamai ενισταμαι :violin: :violin: :violin: :violin: :violin: :violin:
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: Πώς θα αντιμετοπίσουν τα 12 ζώδια την οικονομική κρίση

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Παρθένος
Τι να πω; Τα φέρνω από δω τα σβήνω από εκεί αλλά τα νούμερα δεν βγαίνουν. Μία λύση είναι να μειώσω την κατανάλωση του ρεύματος κατά 26,2% περιμένοντας να φτάσει 2 η ώρα τη νύχτα για να μαγειρέψω και να πλύνω με νυχτερινό ρεύμα. Έπειτα να μειώσω την κατανάλωση ύδατος κατά 16% αφού οι επισκέπτες θα δικαιούνται ένα ποτήρι νερό ανά επίσκεψη. Θα μπορούν όμως να φέρνουν και παγουρίνι από το σπίτι τους. Εγώ πως το κουβαλάω πάντα στην τσάντα μου;
Από εκεί κι ύστερα πάντα υπάρχουν οι φθηνές λύσεις και δεν χρειάζεται να σκάμε. Γιατί δηλαδή να αγοράσω επώνυμα ρούχα και αξεσουάρ δίνοντας έναν σκασμό λεφτά στις πολυεθνικές; Στις λαϊκές αγορές και τα παζάρια βρίσκεις τα πάντα. Κι ευτυχώς που ήρθαν οι μαύροι για να μας ανοίξουν τα μάτια!
:)) :)) :)) :)) :))
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”