Tι θα έλεγαν τα 12 ζώδια στον Άγιο Βασίλη αν τον συναντούσαν

Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Tι θα έλεγαν τα 12 ζώδια στον Άγιο Βασίλη αν τον συναντούσαν

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Tι θα έλεγαν τα 12 ζώδια στον Άγιο Βασίλη αν τον συναντούσαν; Τι δώρο θα του έκαναν;

ΚΡΙΟΣ

Το κριάρι θέλοντας να τραβάει την προσοχή πάνω του βλέποντας τον Άγιο Βασίλη, θα αντιδρούσε μάλλον κάπως έτσι: '' Άκου Άγιε Βασίλη, καλός είσαι αλλά δεν μπορείς να κλέβεις την παράσταση κάθε χρόνο
Γι' αυτό θα σου κάνω δώρο ένα πακέτο χαλαρωτικού μασάζ για πλάτη-μέση-πόδια-ώμους (... σωστός! Λογικά για την ξεκούραση από το βάρος του σάκου... ή μήπως όχι;;;) , το οποίο θα το χρησιμοποιήσεις τις μέρες και τις ώρες που θα μοιράζεις τα δώρα (... μην αναρωτηθείτε το γιατί! Μα φυσικά για να τον πάρει ο ύπνος από την πολύ χαλάρωση και να κλέψει την παράσταση ο Κριός!)!"


ΤΑΥΡΟΣ

"Άγιε αν επιτρέπεται, θα ήθελα να μάθω απο που βγάζεις χρήματα για να ζήσεις ή, αν δεν βγάζεις από τα δώρα, από πού εξοικονομείς τα υλικά και πώς πληρώνεις τους συνεργάτες σου
Το δώρο μου είναι, το οικογενειακό τραπέζι στο οποίο θα κάτσεις μαζί μας να απολαύσεις και να τα πούμε (... καλά και συ μην φανταστείς 2-3 κουβέντες, ούτε νερό δεν θα χειαστεί να πιεις, καλύτερα για τον Ταύρο, οικονομία). Κάτσε λοιπόν όπου σου αρέσει! Α! Και κάτι άλλο... γλυκά έφερες (... πετάξου τώρα με το έλκυθρο μην το σκέφτεσαι, θα σε αγαπήσει για μια ζωή!);"


ΔΙΔΥΜΟΙ

Ο δίδυμος αφού θα ενθουσιαστεί απο την νέα του γνωριμία και θα έχει ήδη ενημερώσει όλους τους γνωστούς να μαζευτούν την επομένη για να τους αφηγηθεί την νέα του εμπειρία, τότε θα του πει: "Μωρέ, είσαι πολύ καλός αλλά πέρα απο τα γράμματα (... που είναι φυσικά ένα είδος επικοινωνίας και αυτό βεβαίως βεβαίως!), πρέπει να αρχίσεις να χειρίζεσαι φορητούς υπολογιστές, e-mail, sms, mms κλπ. Γι' αυτό σου χαρίζω ένα μοντέρνο tablet με όλα τα αξεσουαρ (... φυσικά μην ξεχάσεις όταν θα επιστρέψεις σπίτι σου να του στείλεις ένα μηνυματάκι!)!"


ΚΑΡΚΙΝΟΣ

Αφού θα συγκινηθεί που οι γονείς του / της δεν τον / την απογοήτευσαν για τα τόσα χρόνια που πίστευε πως υπάρχει, τότε θα του πει: "Τόσα χρόνια ακούω για σένα και σε νιώθω πια μέλος της οικογένειάς μου (... αλίμονο!). Γι' αυτόν τον λόγο το δώρο μου θα είναι κάτι ξεχωριστό
Είναι μια κορνίζα με τους 3 μας στην φωτογραφία (... 3;;;)! Μα φυσικά εμένα, εσένα και την μαμά μου (... έεεεελα!!!)!"


ΛΕΩΝ

"Aγιε παρακολουθώ το έλκηθρο σου κάθε χρόνο. Σκέφτηκα λοιπόν οτι πρέπει να βρούμε ένα πιο σύγχρονο το οποίο θα έχει φώτα πορείας, ομίχλης, τιμόνι και δεν θα χρειάζεσαι πια τα ελαφάκια να το οδηγούν. Φυσικά θα στο κάνω δώρο (... πόσο μεγάλο!)! Αυτό που θέλω απο σένα είναι να πεις σε όλους για την ιδέα μου, το δώρο μου, να τους μαζέψεις όλους και να γίνει μια παρουσίαση πριν κυκλοφορήσει. Φυσικά ο ομιλητής θα είμαι ΕΓΩ! (... αλίμονο! Στο δάσος θα είναι καλύτερα να μαζευτείτε, θα δείχνουν πιο ωραία τα φώτα, άλλωστε είναι και το φυσικό σου περιβάλλον λιοντάρι)!"


ΠΑΡΘΕΝΟΣ

"Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω τόσα χρόνια και να το αναλύσουμε (... αποκλείεται), είναι αν τα δώρα πριν τα βάλεις στα κουτιά και τα τοποθετήσεις στον σάκο, τα καθαρίζεις, τα απολυμαίνεις στην σωστή θερμοκρασία (... ωχ Παναγία μου!) και το κυριότερο, αν έχεις κάποια συγκεκριμένη τακτική τακτοποίησης μέσα στον σάκο για εξοικονόμηση χώρου (... τώρα πες αλήθεια, δηλαδή απο μικρός αυτό σκεφτόσουν όταν άκουγες "Άγιος Βασίλης";). Το δώρο μου είναι ένα καινούριο πολυκαθαριστικό με τετραπλή δράση απομάκρυνσης βακτηρίων και μικροβίων! Και, αν θες, αφού ο φίλος δίδυμος σου χάρισε το tablet, μπες να αναλύσουμε την χρήση του μέσα στο "Συνομιλήστε"!


ΖΥΓΟΣ

"Τόσα χρόνια κυκλοφορείς με την ίδια στολή... Βέβαια δεν μπορώ να πω, έχεις πάντα επιτυχία και πολλοί σε αντιγράφουν... Αλλά δεν πρέπει λίγο να αλλάξεις στυλ, να γίνεις λίγο πιο κομψός (... σωστά γιατί αν η ετικέτα δεν είναι επώνυμη, θα γυρίσουν τα παιδάκια πίσω τα δώρα τους, θα παρεξηγηθούν!); Το δώρο μου για σένα είναι μια καινούρια στολή πολύ εντυπωσιακή και τελευταία λέξη της μόδας


ΣΚΟΡΠΙΟΣ

" Δεν μπορώ να καταλάβω... πώς είσαι τόσο σίγουρος οτι τα παιδάκια λένε στα γράμματα πάντα την αλήθεια πως όλο τον χρόνο ήταν ήρεμα και δεν στεναχωρούσαν τους γονείς τους; Πώς ξέρεις ποια λένε την αλήθεια οτι είναι φτωχά και ποια πλούσια; Αχ καημένε μου! Ευτυχώς που υπάρχω και γω για να σου ανοίξω τα μάτια με αυτές τις καταπληκτικές ψείρες που είναι κάμερες τελευταίας τεχνολογίας και θα στις κάνω δώρο! Τώρα που θα πας για τα δώρα θα τις τοποθετήσεις με άκρα μυστικότητα σε όλα τα σπίτια για να έχεις υλικό για όλη την χρονιά (... μην σου ξεφύγει ούτε δευτερόλεπτο... καλό είναι να μην κοιμάσαι καθόλου!). Και επιτέλους να ανακαλύψεις την αλήθεια (... Αμήν!)!"


ΤΟΞΟΤΗΣ

Η εμπειρία σου με το έλκηθρο πρέπει να είναι φοβερή εεε;;; Θέλω να μου την περιγράψεις λεπτό προς λεπτό και να μου πεις για το συναίσθημα που έχεις την ώρα της απογείωσης! Παρ'όλα αυτά, επειδή έχεις γνωρίσει μόνο ένα τρόπο και ένα μεταφορικό για να κυκλοφορείς (.. ε, πάρε κι εσύ 5-6 οχήματα για να είσαι μέσα!), το δώρο μου θα είναι εισιτήρια για όλα τα μεταφορικά μέσα για να μπορείς να έχεις εμπειρίες και απο αυτά! Σου τα έχω κλείσει σε διάφορα μέρη για να μην είναι βαρετά


ΑΙΓΟΚΕΡΟΣ

"Καλησπέρα Άγιε (... χειραψία απαραίτητη, νομίζει οτι έχει απέναντί ​​του τον διευθυντή της αντίπαλης εταιρίας απ'αυτή που εργάζεται... Καλέ μου, ο Άγιος Βασίλης είναι, χαλαρώστε!). Δεν μπορώ να δεχτώ γιατί αυτές τις ημέρες που εργάζεσαι μοιράζοντας δώρα, ΕΓΩ θα πρέπει να διακόπτω την εργασία μου, να κάθομαι σε ένα τραπέζι που αντί να μιλάμε για δουλειά, θα πρέπει να γελάμε, να τρώμε, να πίνουμε και να ξεφεύγουμε!
Το δώρο μου είναι μια ηλεκτρονική ατζέντα (... ξοδεύτηκες!) για να μην ξεχνάς ούτε ένα ραντεβού με τους συνεργάτες σου (... εντυπωσιακό! Και μετά; Α ... τελείωσες; Συγνώμη δεν το κατάλαβα)!"


ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Μεγάλε έχεις σκεφτεί να αλλάξεις τον τρόπο που εργάζεσαι να εφεύρεις κάτι καινούριο και μοναδικό για να μοιράζονται τα δώρα και να μην κουράζεσαι (... οτί μπορεί και να τον ευχαριστεί ο τρόπος που το κάνει ως τώρα ούτε λόγος φυσικά !); Είμαι σίγουρος οτι θα τον βρεις επάνω στην καινούρια πολυθρόνα που σου πήρα δώρο, γιατί η ξύλινη δεν αρμόζει στην κλάση σου πλέον (... έλα! κάνει και μασάζ;) για να κάθεσαι άνετα, να κοιτάς στον ορίζοντα , να συνδέεσαι με το σύμπαν με θετικότητα και να δημιουργείς το μέλλον! (... πω τι είπε! πόσο μπροστά είναι τελικά!)!"


ΙΧΘΕΙΣ

"Αγιούλη μου θέλω να σε ρωτήσω αν απ'όλα αυτά τα γράμματα που παίρνεις κάθε χρόνο, έχουν μπερδευτεί τίποτα με ερωτικές ρομαντικές ιστορίες αγάπης ή ανεκπλήρωτου έρωτα (... ενα χρυσόψαρο μεσα στη ροζ γυάλα). Αν δεν έχει συμβεί πες μου σε παρακαλώ πώς νιώθεις όταν διαβάζεις τα γράμματα απο παιδάκια με προβλήματα... Κλαις; Συντονίζεσαι μαζί τους; Πώς το ξεπερνάς; Βάζεις ποτάκι και ταινία με Ξανθόπουλο; Το ζεις το δράμα (... αν δεν το έχει ζήσει θα το ζει τώρα μαζί σου, μην αγχώνεσαι!); Σου πήρα ένα δωράκι για να σου κρατάει συντροφιά όταν θα ξεκουράζεσαι... Είναι ένα βιβλίο με μια ρομαντική ιστορία αγάπης με αίσιο τέλος! (... για να μην χαλάσει και η ξεκούραση, που να σηκώνεται τώρα να σκουπίσει τα δάκρυα)!"
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Tι θα έλεγαν τα 12 ζώδια στον Άγιο Βασίλη αν τον συναντο

Δημοσίευση από Ellaki »

ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Μεγάλε έχεις σκεφτεί να αλλάξεις τον τρόπο που εργάζεσαι να εφεύρεις κάτι καινούριο και μοναδικό για να μοιράζονται τα δώρα και να μην κουράζεσαι (... οτί μπορεί και να τον ευχαριστεί ο τρόπος που το κάνει ως τώρα ούτε λόγος φυσικά !); Είμαι σίγουρος οτι θα τον βρεις επάνω στην καινούρια πολυθρόνα που σου πήρα δώρο, γιατί η ξύλινη δεν αρμόζει στην κλάση σου πλέον (... έλα! κάνει και μασάζ;) για να κάθεσαι άνετα, να κοιτάς στον ορίζοντα , να συνδέεσαι με το σύμπαν με θετικότητα και να δημιουργείς το μέλλον! (... πω τι είπε! πόσο μπροστά είναι τελικά!)!"
υπερβολές :whistle: :whistle:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Tι θα έλεγαν τα 12 ζώδια στον Άγιο Βασίλη αν τον συναντο

Δημοσίευση από ARTYADIS »

ΚΑΡΚΙΝΟΣ

Αφού θα συγκινηθεί που οι γονείς του / της δεν τον / την απογοήτευσαν για τα τόσα χρόνια που πίστευε πως υπάρχει, τότε θα του πει: "Τόσα χρόνια ακούω για σένα και σε νιώθω πια μέλος της οικογένειάς μου (... αλίμονο!). Γι' αυτόν τον λόγο το δώρο μου θα είναι κάτι ξεχωριστό
Είναι μια κορνίζα με τους 3 μας στην φωτογραφία (... 3;;;)! Μα φυσικά εμένα, εσένα και την μαμά μου (... έεεεελα!!!)!"
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Valia

Re: Tι θα έλεγαν τα 12 ζώδια στον Άγιο Βασίλη αν τον συναντο

Δημοσίευση από Valia »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Tι θα έλεγαν τα 12 ζώδια στον Άγιο Βασίλη αν τον συναντούσαν; Τι δώρο θα του έκαναν;

ΤΑΥΡΟΣ

"Άγιε αν επιτρέπεται, θα ήθελα να μάθω απο που βγάζεις χρήματα για να ζήσεις ή, αν δεν βγάζεις από τα δώρα, από πού εξοικονομείς τα υλικά και πώς πληρώνεις τους συνεργάτες σου
Το δώρο μου είναι, το οικογενειακό τραπέζι στο οποίο θα κάτσεις μαζί μας να απολαύσεις και να τα πούμε (... καλά και συ μην φανταστείς 2-3 κουβέντες, ούτε νερό δεν θα χειαστεί να πιεις, καλύτερα για τον Ταύρο, οικονομία). Κάτσε λοιπόν όπου σου αρέσει! Α! Και κάτι άλλο... γλυκά έφερες (... πετάξου τώρα με το έλκυθρο μην το σκέφτεσαι, θα σε αγαπήσει για μια ζωή!);"


ΖΥΓΟΣ

"Τόσα χρόνια κυκλοφορείς με την ίδια στολή... Βέβαια δεν μπορώ να πω, έχεις πάντα επιτυχία και πολλοί σε αντιγράφουν... Αλλά δεν πρέπει λίγο να αλλάξεις στυλ, να γίνεις λίγο πιο κομψός (... σωστά γιατί αν η ετικέτα δεν είναι επώνυμη, θα γυρίσουν τα παιδάκια πίσω τα δώρα τους, θα παρεξηγηθούν!); Το δώρο μου για σένα είναι μια καινούρια στολή πολύ εντυπωσιακή και τελευταία λέξη της μόδας
στάνταρ σου λέω!!!! :)) :)) :)) :)) :))

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”