ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ!

Κριός: Θα μπει στο παραβάν με τσαμπουκά και αποφασισμένος, θα έχει προσταυρώσει το ψηφοδέλτιο από το σπίτι του, θα έχει φτύσει αυτά των αντιπάλων του, θα υπερσαλιώσει τον φάκελο και θα τον ρίξει χτυπώντας τη σχισμή της κάλπης. Το ψηφοδέλτιό του θα βγει άκυρο γιατί σε αυτές τις εκλογές δεν σταυρώνουμε.

Ταύρος: Θα τα βάλει κάτω και θα σκεφτεί σοβαρά τη ψήφο... του. Θα σκεφτεί τι θέλει, τι δεν θέλει, το μέλλον της χώρας αλλά και το ατομικό του συμφέρον και θα προσπαθήσει να τα συνδυάσει. Και την Κυριακή θα μπει στο παραβάν και θα τραβήξει κλήρο.

Δίδυμος: Θα ξεκινήσει καμπάνια στο ίντερνετ και σουαρέ στο σπίτι για την προώθηση του κόμματος που θέλει. Θα γράψει αναλύσεις, θα κάνει τουρ σε χωριά και πόλεις, θα επιχειρηματολογήσει με πάθος. Και την Κυριακή θα ξυπνήσει μεσημέρι, θα πάει για ούζα με τους φίλους του και κάποια στιγμή γύρω στις 10 το βράδυ θα πει, ρε τι ώρα κλείνουν οι κάλπες;

Καρκίνος: Θα ξυπνήσει το πρωί και θα βάλει να παίζει δυνατά το «τα χρόνια και τα λόγια τα χαμένα» και θα βουρκώνει. Θα φιλήσει τη φωτογραφία του παππού του αποχαιρετώντας έτσι τη μεταπολίτευση. Θα ρίξει ψήφο συνείδησης της ιστορίας του τόπου και μετά θα νιώθει απίστευτες τύψεις για την επιλογή του.

Λέων: Αν δεν κατεβαίνει ο ίδιος στις εκλογές, δεν θα υπάρχει κανένας άξιος να τον κυβερνήσει κι έτσι θα απέχει.

Παρθένος: Θα συγκρίνει όλες τις προτάσεις κομμάτων διαβάζοντας τα site τους αλλά και σχετική βιβλιογραφία. Θα συνδυάσει απόψεις από το δόγμα του Σοκ και τον Καστοριάδη αλλά και από ιαπωνικά χαϊκού. Θα φτάσει στην ώρα του, αποφασισμένος και ψύχραιμος και θα περιμένει στην ουρά με υπομονή για να μπει στο παραβάν. Και μόλις έρθει η σειρά του θα συνειδητοποιήσει ότι έχει ξεχάσει την ταυτότητά του σπίτι.

Ζυγός: Θα πάει να ψηφίσει έχοντας καταλήξει κάπου αλλά χωρίς να είναι απόλυτα σίγουρος. Έξω από το εκλογικό τμήμα θα πιάσει κουβέντα με όλους τους αντιπροσώπους και θα ξαναμπερδευτεί. Λίγο πριν κλείσουν οι κάλπες θα το ρίξει τελικά στο κόμμα που είχε τον πιο όμορφο αντιπρόσωπο.

Σκορπιός: Ως μοναδικός γνώστης της παγκόσμιας συνωμοσίας που γίνεται σε βάρος της Ελλάδας θα πάει και θα ρίξει την ψήφο ανατροπής του νέου κατεστημένου που θα έρθει. Φεύγοντας θα τσακωθεί με τον δικαστικό αντιπρόσωπο γιατί θα πιστεύει ότι έχει σκανάρει την ταυτότητά του όσο αυτός ήταν στο παραβάν.

Τοξότης: Θα γεμίσει μια τσάντα με πετσέτα, αντηλιακό, βιβλία, αλλαξιά ρούχα, μουσική και καπέλο. Θα διπλοπαρκάρει έξω από το τμήμα και θα πεταχτεί να ψηφίσει στον δρόμο για την παραλία.

Αιγόκερως: Θα έχει από τον Γενάρη, διαισθανόμενος τις εκλογές, υποβάλει αίτηση αλλαγής τόπου των εκλογικών του δικαιωμάτων. Θα έχει πάρει 10 τηλέφωνα για να επιβεβαιώσει ότι η αλλαγή έχει γίνει αλλά τελικά στις προηγούμενες όταν πήγε δεν τον είχαν γραμμένο στις λίστες. Θα έχει αποφασίσει τι θα ψηφίσει γιατί θα είναι το ίδιο που θα έριχνε στις προηγούμενες εκλογές. Και την Κυριακή θα ξυπνήσει νωρίς και θα φύγει για να πάει στο Λονδίνο να ξεκινήσει μια καινούρια ζωή.

Υδροχόος: Θα ρίξει ψήφο αντίδρασης στην αντίδραση για την ανατροπή και αλληλεγγύης στο δικαίωμα του ανθρώπου να μην είναι αλληλέγγυος.

Ιχθύς: Ωχ ρε είχαμε εκλογές χτες;

http://www.athensmagazine.gr/portal/weird/20531" onclick="window.open(this.href);return false;
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Μάλλον για την αστρολογία είναι αυτό Δημητράκη :-?
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Δημητράκη μετέφερα το θέμα σου στην ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ...από το ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ-ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ

Ας διαφυλάξουμε τα θέματα που μας προσφέρουν δυνατότητα εσωτερικής εργασίας με μεγαλύτερη κρίση....

άλλωστε μέσα στο φόρουμ έχουμε ενότητες που είναι για χιούμορ, χωρίς αυτό΄να σημαίνει ότι αυτό δεν χωράει σε όλη την ζωή μας!


όμως αν δεν βάλουμε τάξη στο σπίτι μας, δεν θα βάλουμε ποτέ ούτε στον Εαυτό μας!

σ' ευχαριστώ για την κατανόησή!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

ωραιό αρθράκι , έχει πλάκα :)) :))
Λοιπόν εγώ ούσα Κριός , ψηφιζω σαν τον ωροσκόπο μου τον Ζυγο ... :-?? :-??
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:-D
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Λέων: Αν δεν κατεβαίνει ο ίδιος στις εκλογές, δεν θα υπάρχει κανένας άξιος να τον κυβερνήσει κι έτσι θα απέχει.
είμαστε εμείς τέτοιοι άνθρωποι :-D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από elenaki »

Λέων: Αν δεν κατεβαίνει ο ίδιος στις εκλογές, δεν θα υπάρχει κανένας άξιος να τον κυβερνήσει κι έτσι θα απέχει.
Βρε λες??? :-? :-D
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από VasilisM »

Δίδυμος: Θα ξεκινήσει καμπάνια στο ίντερνετ και σουαρέ στο σπίτι για την προώθηση του κόμματος που θέλει. Θα γράψει αναλύσεις, θα κάνει τουρ σε χωριά και πόλεις, θα επιχειρηματολογήσει με πάθος. Και την Κυριακή θα ξυπνήσει μεσημέρι, θα πάει για ούζα με τους φίλους του και κάποια στιγμή γύρω στις 10 το βράδυ θα πει, ρε τι ώρα κλείνουν οι κάλπες;
Βασούλα μας έχουνε παρεξηγήσει :D
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Το βλέπω Βασιλάκη μου [-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Evoula »

Παρθένος: Θα συγκρίνει όλες τις προτάσεις κομμάτων διαβάζοντας τα site τους αλλά και σχετική βιβλιογραφία. Θα συνδυάσει απόψεις από το δόγμα του Σοκ και τον Καστοριάδη αλλά και από ιαπωνικά χαϊκού. Θα φτάσει στην ώρα του, αποφασισμένος και ψύχραιμος και θα περιμένει στην ουρά με υπομονή για να μπει στο παραβάν. Και μόλις έρθει η σειρά του θα συνειδητοποιήσει ότι έχει ξεχάσει την ταυτότητά του σπίτι.
Mάθαμε τί ζώδιο είναι ο Τσίπρας... =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Κριός: Θα μπει στο παραβάν με τσαμπουκά και αποφασισμένος, θα έχει προσταυρώσει το ψηφοδέλτιο από το σπίτι του, θα έχει φτύσει αυτά των αντιπάλων του, θα υπερσαλιώσει τον φάκελο και θα τον ρίξει χτυπώντας τη σχισμή της κάλπης. Το ψηφοδέλτιό του θα βγει άκυρο γιατί σε αυτές τις εκλογές δεν σταυρώνουμε.
Ένας σοβαρός Κριός γνωρίζει, πως ακόμα και να βάλεις σταυρό, δεν ακυρώνεται το ψηφοδέλτιο και δεν θα σαλιώσει ποτέ τον φάκελο! [-(
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Vaso έγραψε:Δημητράκη μετέφερα το θέμα σου στην ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ...από το ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ-ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ
όμως αν δεν βάλουμε τάξη στο σπίτι μας, δεν θα βάλουμε ποτέ ούτε στον Εαυτό μας!
σ' ευχαριστώ για την κατανόησή!
@};-
Βασσούλα μου,καλά έκανες :*
evi έγραψε: Ένας σοβαρός Κριός γνωρίζει, πως ακόμα και να βάλεις σταυρό, δεν ακυρώνεται το ψηφοδέλτιο και δεν θα σαλιώσει ποτέ τον φάκελο! [-(
έτσι ακριβώς >:\
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Annoula »

πες τα ρε Εύη να μπουν τα πράγματα στη θέση τους :D :D :D :D
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:D :D :D :D
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΠΩΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

evi έγραψε: Ένας σοβαρός Κριός γνωρίζει, πως ακόμα και να βάλεις σταυρό, δεν ακυρώνεται το ψηφοδέλτιο και δεν θα σαλιώσει ποτέ τον φάκελο! [-(
:-D :-D :dance:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”