Αιγυπτιακά ζώδια.

Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Βάλια ......
βραδιες με βοτκα πορτοκαλι
Ξεκίνα .......να πίνεις =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Τον 4ο αι. μ.χ. ο μύθος του φοίνικα έχει αλλάξει και αυτό το ώριμο πουλί που θυσιάζει τον εαυτό του όταν μεταμορφώνει την φωλιά του σε νεκρική πυρά, μετά από τρεις μέρες ξανα ανθίζει. Έτσι ταυτίζεται με την ανάσταση του Χριστού και γίνεται σύμβολο της ζωής και του θανάτου.



Τι να λέμε τώρα για τον Φοίνικα το πουλί της αναγέννησης,
απ την ζήλια σας τα λέτε εε;;
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Εμμάκι, πως σου δώθηκε αυτή η πληροφορία??? κι εγώ θα θελα να ξέρω για μένα...οχι ότι θα αλλάξει κάτι, από περιέργεια...
Βαλιτσα μου ειχα παρακολουθησει ενα σεμιναριο...που μου ειχαν πει 2 ζωες...αλλα πολλα χρονια πριν που δεν ειχα καποια αντιληψη!!Στην πορεια μεσα απο διαλογισμους, θεραπειες ακομα και μυησεις...μου ηρθαν εικονες...!!!

Σιγα, σιγα...και αν θελεις να "δεις" κατι...δεν εχεις παρα να το ζητησεις!!! ;)
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Βάσω και Εμμανουέλλα δίνουν ρεσιτάλ!!!! =)) =)) =))
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Emmanouela έγραψε:
Εμμάκι, πως σου δώθηκε αυτή η πληροφορία??? κι εγώ θα θελα να ξέρω για μένα...οχι ότι θα αλλάξει κάτι, από περιέργεια...
Βαλιτσα μου ειχα παρακολουθησει ενα σεμιναριο...που μου ειχαν πει 2 ζωες...αλλα πολλα χρονια πριν που δεν ειχα καποια αντιληψη!!Στην πορεια μεσα απο διαλογισμους, θεραπειες ακομα και μυησεις...μου ηρθαν εικονες...!!!

Σιγα, σιγα...και αν θελεις να "δεις" κατι...δεν εχεις παρα να το ζητησεις!!! ;)
Μια περιέργεια την έχω και εγώ… κάποια στιγμή ελπιζω πως θα μου λυθεί!
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Βάσω και Εμμανουέλλα δίνουν ρεσιτάλ!!!!
Είναι οικογενειακό μας !!!!! :))

Μας έχει μείνει από την προηγούμενη ζωή το κουσούρι !!!!! :D
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Νηπιαγωγείο το καταντήσαμε το πόστ

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ωρος : 28-9 ως 27-10

Είναι ο Θεός του λαμπερού ήλιου και πολέμησε μια μάχη με το Θεό που δολοφόνησε τον πατέρα του, και έχασε το ένα του μάτι. Εκείνοι που γεννήθηκαν κάτω από αυτό το ζώδιο θα διακινδυνεύουν τη ζωή τους για να εκδικηθούν τον θάνατο του πατέρα τους. Αντιμετωπίζουν με θάρρος τους κινδύνους και σπάνια καταστρέφονται οι ίδιοι. Έχουν αυτοπεποίθηση και δεν φοβούνται να αναλάβουν οποιοδήποτε ρίσκο. Φυσικά αυτή η περιπετειώδης φύση τους οδηγεί πολλές φορές σε απερισκεψίες. Είναι πιστοί και προστατευτικοί, αλλά μερικές φορές αρκετά τολμηροί.

Πλεονεκτήματα: αισιόδοξος, έξοχη κοινωνικότητα και το κίνητρο για να κερδίσει το καλύτερο στη ζωή.
Αδυναμίες: ελάχιστα ρεαλιστής, πεισματάρης και απρόθυμος να αντιμετωπίσει τα προβλήματα.
Θέσεις εργασίας : πολιτικοί και αυτοί που ασχολούνται με τα μέσα ενημέρωσης.
Λες γιαυτο να χτυπησα κατω απο το ματι και κοντεψα να το εχανα οταν ειμουν μωρο αν πηγαινε το γυαλι ποιο περα. :-?
Αντε και στις αδυναμιες μου επεσε μεσα,σε ολα τα υπολοιπα μπα.. :D
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

μπα? γελάμε Δημητρούλα μου?
Αααααααααααααα!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”