ΔΕΣΜΟΙ- ΟΙΚΟΙ

Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Axxxx απο την Μιχάλειο φωτια του Σκορπιου παντως δύσκολα! :* >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο Κωσταντίνος έχει ακριβώς το αντίθετο απο εμένα!!! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

ο Ν.Δεσμός είναι η ενσάρκωση σου και ο Β. Δεσμός ο στόχος, η κατεύθυνση που θα την ολοκληρώσει...
αλήθεια??? εγώ νόμιζα το ανάποδο... αυτό που μου έχει πει ένας αστρολόγος είναι ότι έρχομαι απο Κριό και οδεύω προς Ζυγό.... σύμφωνα με τους δεσμούς μου...

blond moment :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

’ρα Ελλισάβετ μαζί είμαστε... :D :D :D :D :D :D
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Β.Δεσμος Αιγοκερως,Ν.Δεσμος Καρκινος
φωτεινούλα ο Ν.Δεσμός είναι η ενσάρκωση σου και ο Β. Δεσμός ο στόχος, η κατεύθυνση που θα την ολοκληρώσει...
Δηλαδη ενσαρκωθηκα στο ζωδιο του Καρκινου για να κατευθυνθω στο παρακατω????? :-o
Θα πρέπει το άτομο να βρεί κάποιο ιδανικό, μεγαλύτερο από την προσωπική του ζωή. Να θέσει αποφασιστικά προορισμό για κάτι, άσχετα με τις φανταστικές προσωπικές δυσκολίες που ενδέχεται να έχει, να κατανοήσει την αληθινή υπευθυνότητα.
Με το πέρασμα στο Βόρειο Δεσμό αρχίζει και σταθεροποιείται σε μία εικόνα, που κατά καιρούς δυσκολεύεται να διατηρήσει, αλλά αποκτά την απόφαση να το κάνει έστω και με θυσίες. Γίνεται άτομο πιο μεθοδικό, πιο πρακτικό, μαθαίνει πώς να μη λειτουργεί με τρόπο υπερσυναισθηματικό. Μαθαίνει να αποδέχεται την ωρίμανση και να μη φοβάται την κάπως σκληρή κριτική που την συνοδεύει.
Από Μεταφυσικής πλευράς, ο αστερισμός του Αιγόκερω είναι η Μεγάλη Πύλη από όπου περνά η ψυχή αφήνοντας το υλικό σώμα. Κατά πάσα πιθανότητα θα υποβληθεί στη δοκιμασία της κριτικής και μπορεί το άτομο να πολεμά σε ανώφελα ένστικτα και ορμές, ώσπου κάποια μέρα θα αναγνωρίσει την ανυπαρξία της αξίας των.
Ο Νότιος Δεσμός μας δείχνει την περιοχή όπου το κατάλοιπο της ανωριμότητας μπορεί να μεταβληθεί σε υπεύθυνη ενηλικίωση.
Κατατοπιστικοτατο :-?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Σου ταιριάζουν πολύ Μαργαριτούλα αυτά που λεει για τον Αιγόκαιρο!!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:oops: :oops: :oops: ;) ;) ;)
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Για να καταλαβω...εγω σε αυτο ειμαι????Γιατι δε μου αρεσει......... :-( :-(
16/3/1983
ΔΙΔΥΜΟΙ
11/9/1984
ΤΟΞΟΤΗΣ
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Και βρηκα και το ποστ μου που συμφωνω κιολας.....

Φοβερο...... :-o

=)) =)) =)) =)) =))
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Έμμα το ίδιο έχει και ο Κωσταντίνος και εγώ το ακριβώς αντίστροφο!!! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Παραιτούμαι :?
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Έμμα το ίδιο έχει και ο Κωσταντίνος και εγώ το ακριβώς αντίστροφο!!!
Αυτο Δωρακι μου να το παρω για καλο?????????????? :-?


Ουφ....τι τραβαω η τραγουδιαρα.... :)) :)) :))
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Βάσω
φωτεινούλα ο Ν.Δεσμός είναι η ενσάρκωση σου και ο Β. Δεσμός ο στόχος, η κατεύθυνση που θα την ολοκληρώσει...

Γιατί μπερδεύτηκες? Hmm...
στην αρχή μπερδευτηκα γιατί έχουμε το ίδιο δεσμό με διαφορετική χρονολογία γέννησης, και σκέφτηκα μήπως έχω κάνει κατι λαθος

μετά όμως σκέφτηκα ότι θα υπάρχει και σε άλλες χρονολογίες ο ίδιος δεσμος :-?

εν ολίγοις όταν το είδα γραμμένο αυτό που εγραψες ήταν για εμένα απάντηση και αντιστάθηκα για αυτό μπερδεύτηκα :D :P

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Β. ΔΕΣΜΟΣ στον ΥΔΡΟΧΟΟ Ν.ΔΕΣΜΟΣ στον ΛΕΟΝΤΑ

Αυτή η θέση των Δεσμών αντιπροσωπεύει τον αγώνα μεταξύ της προσωπικής ζωής και της διαπροσωπικής αφοσίωσης στην ανθρωπότητα και τον ρόλο του στην παγκόσμια εξέλιξη.
Μπορεί να έχει την αίσθηση το άτομο ότι ανήκει σε κάποια ανώτερη τάξη, κάνοντας διαχωρισμό μεταξύ της «βασιλείας» και των «κοινών» ανθρώπων, θέτοντας τον εαυτό του πάνω από όλους σε ένα βάθρο. Μπορεί να νομίζει πως είναι το κέντρο του σύμπαντος, να βιώνει τη δυνατή του θέληση περισσότερο σαν μέσο επικράτησης των απόψεών του, παρά σαν μέσο ομαλής αποδοχής της ζωής.
αχ αυτοι οι δεσμοι τον ξαναδιαβασα ετσι γιατι εχει και κατι καινουργιο καθε φορα @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”