erwthsh

Συντονιστής: Vasoula

nikos-7
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009 8:56 pm

erwthsh

Δημοσίευση από nikos-7 »

kalyspera. prosfata phra reiki 1 bathmou'.ontws eniwsa kapois energeies, xrwmata kati.me boithisan se kapois katastaseis poy antimetwpiza.eidika sto diastima twn 21 hmerwn apo to telos tis miiseis.me problimatizei to gegonos omws oti akoma kai an einai agelikes dynameis .den einai h dikia moy ousia pou me eksaxnizei kai me therqapeuei .de tha eprepe kapoia stigmi na mh leitourgo ws
foreas twn opidipote arxagelikwn dunamewn kai aplws na enwthw me ti pigi. na eimai diladi ena me ti doiania?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

με ποιές αρχαγγελικές ενέργειες είσαι συνδεδεμένος Νίκο?

Τι σχέση έχουν οι αρχαγγελικές ενέργειες με το ρέικι?

Το ρέικι είναι η πνευματική ενέργεια του θεού, η της Πηγής (όπως θέλεις ονόμασε το), που κατέρχεται μέσω του ’νώτερου Εαυτού σου... Οι αρχάγγελοι είναι πνευματικές οντότητες που συνδράμουν στην θεραπεία σου, αλλά δεν έχουν σχέση μόνο με το ρέικι, αλλά με την πνευματική σου δομή...

Για να ενωθείς με την Πηγή, χρειάζεται να κάνεις την εσωτερική διαδρομή και να γνωρίσεις κατ' αρχήν τον Εαυτό σου...

Τα μπλοκαρίσματα του συναισθηματικου πεδίου σου, λειτουργουν σαν τις φλούδες από το κρεμμύδι που σε εμποδίζουν στην εσωτερική ανάπτυξη...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Καλησπέρα Νίκο! :x
αν και με δυσκολευουν λίγο τα greeklish σου να καταλάβω, τι σε κάνει να πιστευεις ότι παιρνοντας τον 1ο βαθμό Ουσούι Ρεικι, έγινες φορέας αγγελικών ενεργειών??
:-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Mπράβο σου όμως που μεσα στο διαστημα των 21 ημερών προβληματίστηκες.......
Υπάρχουν άνθρωποι που μενουν σε οτι ο καθενας τους δώσει και μετα απο ...καιρό φτάνει στον προβληματισμο!
Καλως μας ηρθες κι απο δω.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Τις 26 Μαρτιου θα κανει ο πατερας μου εχγειρηση προστατη.

Ειχε ξαναμπει στο νοσοκομειο για την ιδια επεμβαση αλλα το σταματησαν μεσα στο χειρουργειο λογω σοβαρου προβληματος στην καρδια.Σας το ειχα γραψει τοτε το γεγονος αυτο.
Υποφερει χρονια απο καρδια.Δεν μπορουσαμε να βρουμε γιατρο να τον αναλαβει γιατι οπως λενε οι γιατροι,απο το συγεκριμενο σημειο χανει ο ασθενης αρκετο αιμα οποτε η καρδια ζοριζετε

Τωρα λοιπον βρεθηκε γιατρος και θα γινει η επεμβαση.
Το απογευμα του ειπα αν θελει αποστολη ρεικι αφου φyσικα του εξηγησα τι ειναι.

Δεν δεχτηκε γιατι οπως λεει ,του ειναι κατι αγνωστο .Θα κανει το σταυρο του και ολα θα πανε καλα,δεν φοβατε.ΑΥτο μου ειπε..

Του ειπα οτι δεν εχει τιποτα να φοβηθει απο το ρεικι και οτι μονο καλο μπορει να του κανει.

και μου απανταει....<κορη μου,εγω ειμαι προετοιμασμενος αν κατι παει στραβα και δε με νοιαζει αν ετσι πρεπει να γινει.Εσυ ομως αν κατι δε παει καλα θα νιωσεις ενοχες??>

Ηθελα να του εξηγησω τοσα μα τοσααα πολλαα αλλα δεν επεμενα.Δε ξερω γιατι...

Ειναι 70 χρονων 2 μετρα αντρας που κολυμπαει χειμωνα καλοκαιρι και περπαταει χιλιομετρα.Παρηγορια μας και χαμογελο μας σε καθε στιγμη .

Τωρα θελω να του στειλετε ρεικι και δε μπορειτε


:cry: :cry: :cry:
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Μαρια θα σε παρακαλεσω να προσεχεις σε τι τοπικ γραφεις... Για να εισαι εντος θεματος....
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Ηλια μου δεν το εγραψα στην αποστολη ενεργειας γιατι δεν ανηκει εκει.

Περισσοτερο μου εκανε σε αυτο το τοπικ, , δε ηξερα που να γραψω.

θα το μεταφερω οπου μου πεις ομως.Ευχαριστω >:d<
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Μαρία στο μετέφερε η Βάσω στην αποστολή ενέργειας! :*
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”