ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ REIKI ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?

Συντονιστής: Vasoula

Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

gilda έγραψε:Καταπληκτικό το κομμάτι Ευάκι μου....θα φορέσω ένα ανάλογο φόρεμα και θα σας το τραγουδήσω...όταν ανοίξει το δεύτερο κέντρο μου............. :lol: :lol: :lol: και βρω και τη διάθεση να χάσω καμια 20αριά κιλά!

Ευχαριστώ :D
γιατι να χασεις κιλα?

εγω την πεθερα την εχω συνηθησει ευσωμη οριζοντιως (και με εναν πλαστρη στο χερι)
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δηλαδή έτσι είμαι..?..με ....................φάρδος και πλάστη στο χέρι? :shock:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Εγώ τον 1ο βαθμό τον πήρα δωρεάν! Πληρώσαμε κάτι λίγο ,20-30

ευρώ για την αιθουσα και για το κόστος του χαρτιού του

διπλώματος! Το σεμινάριο κράτησε 5-6 ώρες και το ακροατήριο

αριθμούσε γύρω στα 50-60 άτομα
Αυτό που περιγράφεις Gilda έχει να κάνει εν μέρει και με το αντίτιμο που ζήτησε ο συγκεκριμένος αλλά έχω ακούσει τον ίδιο αριθμό ατόμων με τιμές τελείως παράλογες!!να ρωτήσω κάτι πρακτικό??τους πήρατε όλοι και τους 4 συντονισμούς του 1ου βαθμού!!για να μην ρωτησω για ψυχική επαφή!!τα περι'εγραψες και μόνη σου!! :roll: :?:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

gilda έγραψε:Δηλαδή έτσι είμαι..?..με ....................φάρδος και πλάστη στο χέρι? :shock:
οχι βεβαια! αλλα αφου λες για 20 κιλα τι να σου πω?

μια χαρα εισαι.. ποτε θα παμε για τσιπουρα και μεζεδες? :D :D
question1
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 15 Σεπ 2008 9:07 pm

ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ REIKI ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?

Δημοσίευση από question1 »

Και επανέρχομαι στο θέμα. 'Εστω μία συνεδρία. Πού γίνεται δωρεάν? Υπάρχει κανένα τηλέφωνο ή άλλα στοιχεία επικοινωνίας? Εγώ μένω Βόρεια Προάστεια. Μπορεί κάποιος να δημοσιεύσει τα στοιχεία αυτά ή να μου το στείλει με pm? Ευχαριστώ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δωρούλα , η μύηση ήταν μία και κράτησε 2-3 λεπτά για τον καθένα...ακόμα αναρωτιέμαι αν έγινε σωστά.... το ίδιο και στον 2ο βαθμό....καμια πενηνταριά άτομα που πήραν μυηση στο τελευταιο δίωρο του σεμιναρίου....
Σε επικοινωνία μου με τον ας πούμε δάσκαλο-δεν ξέρω τελικά αν είναι σωστός ο όρος- μας είπε ότι δεν θα ξαναασχοληθεί γιατί είναι "τέλος εποχής" και δεν μπορεί να δώσει άλλες μυήσεις. Μου έλειψε βρε παιδί μου μια καθοδήγηση, μια ζεστασιά....

Τίποτα όμως δεν είναι τυχαιο....έτσι βρέθηκα εδώ...

Γιαννάκη , εγώ έκανα μια πρόταση στις "ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ" , να πηγαίναμε για κανένα κρασάκι απόψε, όσοι μπορούν...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Question, ζητάς από την αρχή κάτι "εναγωνίως" δωρεάν...

Δεν μας είπες όμως γιατί θέλεις ρέικι?

Νομίζω σημαντικότερο θα ήταν να ενδιαφερθείς αν στο πρόβλημά σου μπορεί να δώσει λύση το ρέικι, και μετά να ζυγίσεις τις απαντήσεις και να αναζητήσεις κάποιον να σε βοηθήσει...

Ετσι που ζητάς επίμονα το "δωρεάν" εμένα μου φαίνεται, ότι δεν γνωρίζεις καν τι ζητάς...απλά δεν θέλεις να πληρώσεις...

Να ξέρεις όμως, και στο λέω με πολύ αγάπη, ότι μπορεί να μην πληρώσεις την συνεδρία, αλλά θα πληρώσεις με τον εαυτό σου...

Θα μπορούσες να μοιραστείς μαζί μας το πρόβλημά σου, αυτό που αναζητάς να "λύσεις" με το ρέικι, και που ξέρεις...μπορεί κάποιος να συγκινηθεί και να σου λύσει το δεύτερο μεγάλο σου πρόβλημα, αυτό των χρημάτων...

:wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Θα συμφωνήσω με τη Βάσω αγαπητέ/ή question1.

Καλό είναι να μας πεις γιατί νομίζεις ότι χρειάζεσαι έστω και μια συνεδρία ρεικι. Δεν νομίζω το πρόβλημα να είναι οικονομικό. Αν πραγματικά χρειάζεσαι τη μια συνεδρία να είσαι σίγουρος/η ότι θα τη βρεις ακριβώς όπως τη θέλεις. Αρκεί να ξέρεις γιατί τη θέλεις.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Να ξέρεις όμως, και στο λέω με πολύ αγάπη, ότι μπορεί να μην πληρώσεις την συνεδρία, αλλά θα πληρώσεις με τον εαυτό σου...


Aνατρίχιασα , σχεδόν πάγωσα... παιδιά...

Εχει δίκιο φίλε μου.
Το δωρεάν είναι πολύ πιο επικίνδυνο και πολύ πιο σπάταλο απο μια τιμή καθορισμένη.
Διαφορετικά αυτό που θα δώσεις θα είναι πολύ πιο σημαντικό απο όσο φαντάζεσαι...
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

:shock: :shock: :shock: :shock: .

Bρε αετέ, το κάνεις και ακούγεται πολύ τρομακτικό... :lol: :lol: :lol:
Τί εννοείς άραγε?
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

μου αρεσει που με την ευη συμφωνουμε σε πολλα θεματα :D

τι εννοεις θα πληρωσει με τον εαυτο του?

οτι θα πει το προβλημα του?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Παιδιά, πίσω από το "δωρεάν" δεν κρύβεται πάντα αγνότητα και ανιδιοτέλεια...αλλά ανάγκη για αναγνώριση στον εαυτό, μιας ιδιότητας που έχει ο θεός... Είναι ένα συναίσθημα που αναδύεται από ενοχές, φόβο και ανάγκη για αναγνώριση...

Υπάρχει στο βάθος του εαυτού μας ένα υπόγειο "εγώ" που αναζητά τον τίτλο "συμπονετικός", "πνευματικός" "σωτήρας", "δάσκαλος"...Δεν έχουν τελειωμό αυτά που κάνουν την συνείδηση υπερήφανη για τον "ρηχό" εαυτό της, ή τον ισορροπούν σε σχέση με κάτι που τον κάνει να ντρέπεται...

Αν δεν έχουν ισορροπήσει η συνείδηση με το υποσυνείδητο, πάντα κάποιο υπόγειο συναίσθημα θα χρειάζεται το αντίθετο επιφανειακό, για να αισθάνεται ο άλλος καλά με τον εαυτό του.

Κάποιος λοιπόν που δεν έχει αναγνωρίσει εσωτερικά τις αιτίες της προσφοράς του, το κάνει για να έχει "ήσυχη" την συνείδησή του...
και να "καλύπτει" το θρησκευτικό πρότυπο της συμπόνιας που χτυπάει από το υποσυνείδητο...

Αν η προσφορά δεν είναι με όλο σου το είναι, θα υπάρξει σίγουρα διάθεση χειρισμού, που ο άλλος, που την δέχεται, δεν θα τον πάρει καν είδηση, γιατί είναι αρχικά μια γλυκιά εξάρτηση.

Εχω παρατηρήσει αρκετές περιπτώσεις ανθρώπων που "κόπτονται" για την δωρεάν προσφορά, ΄γιατί μέσα από αυτήν θέλουν να εξαγνίσουν τον εαυτό τους. ΄Οχι μόνο "χειρίζονται" αυτούς που ευεργετούν, αλλά επεμβαίνουν και στην ζωή τους.

Ο άνθρωπος που βοηθιέται δωρεάν, θεωρώντας αγνότητα όλη αυτήν την προσφορά, νιώθει ασφαλής και δεν μπορεί να ελέγξει, ούτε να εντοπίσει την εξάρτηση...

Και αρχίζει να "πληρώνει", την ευκολία και το βόλεμα, να αφήνει την ευθύνη της ζωής του σε έναν άλλον άνθρωπο, που θεωτητικά είναι ανιδιοτελής και έτσι υπεράνω πάσης υποψίας.

Χρειάζεται μεγάλη προσοχή στην κάθε προσφορά, γιατί οι άνθρωποι που χρειάζονται βοήθεια δεν είναι σε θέση πάντα να αξιολογήσουν την εσωτερική αγνότητα, από την εξωτερική και φαινομενική...

Δεν γνωρίζω και δεν με βρίσκει σύμφωνη απαραίτητα, αυτό που λέγεται, ότι η ενέργεια χρειάζεται ανταλλαγή..

Αυτό που χρειάζεται, κατά την ταπεινη μου άποψη, απαραίτήτα είναι, να έχει βρει τον αληθινό Εαυτό του κανείς, πριν βγει "προς τα έξω" να τον προσφέρει... :wink:

Η αγνή ανιδιοτέλεια περιέχει αγάπη και καμία απολύτως εξάρτηση, είτε από τον θαυμασμό, είτε από την πνευματικότητα, είτε από την συμπόνια...

Και μην ξεχνάτε ποτέ...μπορείς να προσφέρεις όταν είσαι γεμάτος από την ίδια σου την προσφορά.
΄Οταν προσφέρεις από την έλλειψή σου, τότε πάντα "παίζει" στο πίσω μέρος του μυαλού, η κάλυψη μιας βαθύτερης ανάγκης...

Ποτέ η προσφορά δεν έχει σχέση με δική σου ανάγκη!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

:!: :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Τώρα να σου πω κι εγώ ότι αν έχεις κάποιο πρόβλημα και θέλεις να το αντιμετωπίσεις με το ρέικι και δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα, το σύμπαν θα σου τα φέρει έτσι που θα βρεις τον τρόπο.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βασουλα κατανοησα σ ευχαριστω!

Για να πω την αληθεια εμενα δεν μου αρεσε που ο ερωτων αγνοησε ολες τις απαντησεις και χωρις να κατσει να το συζητησει ξαναρωτησε το ιδιο πραγμα..

Στου κουφου τη πορτα μη.. κτυπας εχει κουδουνι!!!!

:D :D :D

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”