γιατί δεν μπορούν όλοι να γίνουν δάσκαλοι του reiki?

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

γιατί δεν μπορούν όλοι να γίνουν δάσκαλοι του reiki?

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

έχω μια απορία..
η ενέργεια του ρείκι υπάρχει σε όλους αρκεί να ανοιχτούν τα κανάλια ώστε να μπορεί να διοχετευτεί η ενέργεια..!!
όταν πήρα τον 1ο βαθμό η δασκάλα μου μού είπε ότι έχω θεραπευτικά χέρια και ότι μπορώ να γίνω πολύ καλή θεραπεύτρια..,
μου είπε επίσης ότι γίνεται επιλογή αν κάποιος μπορεί να γίνει δάσκαλος..
γιατί γίνεται επιλογή? γιατί δεν μπορούν να γίνουν όλοι?γιατί δεν μπορούν να προχωρήσουν στο επόμενο βήμα από την στιγμή που έχουν κάνει τα πρώτα δύο? :roll:




Υ.Γ ελπίζω να μη σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μυρτώ μου, πολύ ωραία ερώτηση...

Ούτε θεραπευτές, ούτε δάσκαλοι μπορούν να γίνουν, όσοι δεν έχουν στραφεί προς τον εαυτό τους, που πρώτον από όλους πρέπει να θεραπεύσουμε.

΄Εχω αναφερθεί σε άλλο ποστ, γι' αυτό το θέμα.

Εύκολα παίρνεις την εκπαίδευση για το ρέικι!
Τι μπορείς όμως να μεταδώσεις παραπάνω στους ανθρώπους?

Η παραδοσιακή διδασκαλία είναι υπό αμφισβήτηση.

Εγώ την αμφισβήτησα, ενώπιον του νεοϊδρυθέντα Συλλόγου, του οποίου τυγχάνω ιδρυτικό μέλος.

Και την αμφισβήτησα, γιατί έρχονται σε εμένα άνθρωποι που δεν γνωρίζουν τι μπορούν να κάνουν με το ρέικι, και έχουν πάρει 1ο βαθμό.

Γιατί η "παραδοσιακή" διδασκαλία πρέπει λίγο να οριοθετηθεί.
Δεν είναι ρέικι μόνο οι θέσεις χεριών και οι μυήσεις.
Αλλίμονο...

Παρακαλώ όλους εσάς, να πείτε τις απόψεις σας, πάνω στην ύλη που διδαχτήκατε...

Εμένα πάντως δεν μου αρκούσε...

΄Ηθελα το παραπάνω...ήθελα την πνευματικότητα.
Η Συμπαντική ενέργεια δεν μου λέει τίποτα από μόνη της.

Το ρέικι δεν είναι μαγικο ραβδί που το παίρνει κάποιος και βγαίνει στους δρόμους και θεραπεύει...

Και αυτούς που δεν μπορεί?
Γνωρίζει ο θεραπευτής τι θα κάνει και πως θα τους "αγγίξει"?

Πόσο μπορει να τους πείσει για το θαύμα του ρέικι, αν το θαύμα δεν έχει προκύψει στην δικιά του ζωή...

Ας σοβαρευτούμε λίγο...!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

έχεις πολύ δίκιο σε αυτά που γράφεις..
εγώ ένιωσα την ενέργεια από την πρώτη κιόλας στιγμή..
πρώτα προσπάθησα να θεραπεύσω τον εαυτό μου και τώρα που έχω τον δεύτερο βαθμό μπορώ να καταλάβω που πονάει (σωματικά ή ψυχικά) κάποιος και μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση και το σημαντικότερο είναι ότι μπορώ να βοηθήσω...και το έχω νιώσει και έχω δει αποτελέσματα ότι μπορώ να βοηθήσω
πάντα πίστευα ότι μπορούσα.... όταν πήγα για πρώτη φορά αυτό που μου είπε για τα χέρια μου ήταν κάτι σαν επιβεβαίωση για μένα...και το θέμα είναι ότι δεν ήξερα σχεδόν τίποτα για το ρέικι ..είναι πολλές φορές που νιώθω ότι δίνω ρέικι απ' όλο μου το σώμα...
μια φορά μου κάνανε ρέικι και σε κάποια φάση νόμιζα ότι έδινα εγώ..το ίδιο ένιωσε και το άτομο που μου έδινε..!!

α!μπορείς Βάσω να μου πεις σε ποιο Post έχεις αναφερθεί για να διαβάσω περισσότερες λεπτομέρειες?
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Μυρτώ μου πραγματικά η ερώτησή σου αποτελούσε και για μένα μεγάλη απορία...

Είμαι "δασκάλα" Usui Ρέικι και Καρούνα Ρέικι, χωρίς να αισθάνομαι έτοιμη να μεταδώσω τη γνώση μιας δασκάλας...
Ένας δάσκαλος χρειάζεται να δασκαλέψει πρώτα τον εαυτό του και μετά τους μαθητές του..Χρειάζεται να απονώσει την ενέργεια και να την "χρησιμοποιήσει" πρώτα για δικό του όφελος...Χρειάζεται να βιώσει για να μπορέσει να πείσει....και βασικά πρέπει να έχει γνώση για να μπορεί πάντα να απαντήσει....

Οι μαθητές έχουν πάντα απορίες....ένας δάσκαλος λοιπόν πρέπει αν όχι να ξέρει τα πάντα (γιατί δεν είναι εφικτό αυτό...όσο ζούμε μαθαίνουμε)να ξέρει τουλάχιστον τα 3,5/5 της ύλης που διδάσκει...

Επειδή θα ήθελα πολύ να μπορέσω να σταθώ αντάξια στις απορίες, αλλά και στις απαιτήσεις των μαθητών μου...βρίσκομαι κοντά στη δική μου δασκάλα, για να μαθαίνω όλο και περισσότερα και να μπορέσω και εγώ κάποια στιγμή να γίνω "δασκάλα" πρώτα του εαυτού μου και μετά των "μαθητών" μου!!!!

Ελπίζω να βοήθησα.... :D
ΥΓ: Βάζω εισαγωγικά στο δασκάλα και στους μαθητές γιατί δε μου αρέσουν πάρα πολύ αυτοί οι όροι!!!! :roll:
Σε φιλώ γλυκά, γλυκά.... :lol:
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Emmanouela έγραψε:Επειδή θα ήθελα πολύ να μπορέσω να σταθώ αντάξια στις απορίες, αλλά και στις απαιτήσεις των μαθητών μου...βρίσκομαι κοντά στη δική μου δασκάλα, για να μαθαίνω όλο και περισσότερα και να μπορέσω και εγώ κάποια στιγμή να γίνω "δασκάλα" πρώτα του εαυτού μου και μετά των "μαθητών" μου!!!!
Αυτό νομίζω και εγώ πως είναι το πιο σωστό..
το ότι κάποιος πήρε το βαθμό master στο ρέικι δεν σημαίνει ότι μπορεί να το "διδάξει" κι όλας..


Vaso έγραψε:Γιατί η "παραδοσιακή" διδασκαλία πρέπει λίγο να οριοθετηθεί.
Δεν είναι ρέικι μόνο οι θέσεις χεριών και οι μυήσεις.
Αλλίμονο...

Εμένα πάντως δεν μου αρκούσε...

΄Ηθελα το παραπάνω...ήθελα την πνευματικότητα.
Η Συμπαντική ενέργεια δεν μου λέει τίποτα από μόνη της.

Το ρέικι δεν είναι μαγικο ραβδί που το παίρνει κάποιος και βγαίνει στους δρόμους και θεραπεύει...
Έτσι είναι πράγματι...χωρίς την στροφή προς τον εαυτό χωρίς πνευματικότητα δεν γίνεται δουλειά...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μυρτώ μου,

σε πολλά post έχω γράψει τις απόψεις μου

-Μια γελοία ιστορία

-Σημαντικές διευκρινήσεις για το ρέικι

-Πως θα επιλέξω τον δάσκαλό μου


και νομίζω ότι -χωρίς να το θέλω- το γράφω παντού, ή αφήνω παντού αυτήν την άποψη να "πλανάται"...

Γιατί έχω αντιμετωπίσει πολύ δυνατά, την έννοια "εύκολος δάσκαλος", "εύκολος θεραπευτής"...

΄Εχω μιλήσει με ανθρώπους που προδόθηκαν από το "ρέικι", όμως η πραγματικότητα δεν ήταν αυτή. Προδόθηκαν από τους ανθρώπους, που θεώρησαν τον εαυτό τους "θεραπευτή" και άρχισαν να υπόσχονται θεραπεία, χωρίς να εμβαθύνουν στην ουσία της.

΄Εχω μιλήσει με ανθρώπους που πήραν βαθμούς ρέικι, μέσα σε 3 ώρες. Και δεν έμαθαν τίποτα. ΄Εφθασαν στην εκπαίδευση και την πήραν κι αυτήν (γιατί πλήρωσαν) ε και λοιπόν?

Μυρτώ μου, συνέπεια και μάλλον αξιολόγηση προτείνω...
Να σκεφτείς...γιατί θέλω να γίνω δάσκαλος ρέικι?
Ποιά είναι η πρόθεση?
Σωστή, αγνή αξιολόγηση μόνο...Μέχρι το βάθος του εαυτού μας...

Για να μπορέσουμε να "αγγίξουμε" τους ανθρώπους μέσα από την αγνότητα αυτή...

Δική μου άποψη βέβαια...τίποτα δεν πρέπει!
Εξαρτάται από πολλά...ελευθερία επιλογής έχουμε...δική μας, δική σου η απόφαση!

Βέβαια, η δασκάλα σου κάποιο λόγο θα έχει κι αυτή που το λέει...
Δεν ξέρω αν συμφωνεί με αυτά που λέω εγώ.
Γιατί και αυτό που λέει, πάλι δεν συμφωνεί με την δική μου άποψη.

Η εκπαίδευση δίνεται παντού, όπου ζητηθεί.

΄Οπου μια παράμετρος στην εκπαίδευση, πρέπει να είναι η σωστή καθοδήγηση, για την έννοια δάσκαλος.

Ελεύθερη βούληση έχουμε, κι εγώ δεν μπορώ να πάρω την ευθύνη των πράξεων των ανθρώπων, που δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν την δική τους αλήθεια.

Αν θέλουν να γίνουν δάσκαλοι ρέικι, ας γίνουν.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Γιατι αν δεν βρεθεις στο σκοταδι δεν μπορεις να δεις το φως που ερχεται. Κι αν δεν το δεις πως θα το διδαξεις.

Οπως εχει πει και η Βασω...
Πως μπορεις να μιλας στους αλλους για αγαπη αν δεν εχεις αγαπησει πρωτα τον εαυτο σου ???? (και μεταξυ μας...αν το κανεις αυτο...απλα δεν πειθεις!)

Γιατι, αγνοτητα δεν ειναι ? ή ειναι απλα μια ενεργεια που παιρνουμε και σε 3 μηνες γινομαστε οι τελειοι ανθρωποι ?
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

Vaso έγραψε: Μυρτώ μου, συνέπεια και μάλλον αξιολόγηση προτείνω...
Να σκεφτείς...γιατί θέλω να γίνω δάσκαλος ρέικι?
Ποιά είναι η πρόθεση?
Σωστή, αγνή αξιολόγηση μόνο...Μέχρι το βάθος του εαυτού μας...

Για να μπορέσουμε να "αγγίξουμε" τους ανθρώπους μέσα από την αγνότητα αυτή...

.
Συμφωνώ Βάσω...Δεν είμαι ακόμα έτοιμη για να προχωρήσω σε ένα τέτοιο βήμα και να σου πω την αλήθεια ούτε καν μου είχε περάσει από το μυαλό μου για να γίνω τώρα.... Είναι μόνο 1 χρόνος που έχω πάρει τον 2ο βαθμό και νομίζω θέλω πολύ ψωμί ακόμα... :P

θέλω (όπως είπες )να αγγίξω πρώτα και απόλυτα μέχρι το βάθος τον εαυτό μου και μετά και μετά να "αγγίξω" τους γύρω μου!
και νομίζω πως μπορώ να τα καταφέρω :wink:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Μυρτώ μου, φυσικά και μπορείς...

΄Ολοι μπορούν...

Αρκεί να δουν αληθινά...

Η αγάπη είναι τόσο φυσιολογική, όσο και η ανάσα μας.

Φουσκώνεις από αγάπη, όπως από τον αέρα!


Και μετά "την φυσάς" και στους άλλους...

μέσα από ταπεινότητα και αγνότητα.

Είμαι σίγουρη, ότι η εποχή μας μόνο τέτοιες ποιότητες δέχεται.
Η νέα ενέργεια μας οδηγεί μόνο στην ενότητα.

Και΄μέσα σ' αυτήν την ενότητα, το μόνο που θέλεις για τους άλλους είναι να τους αγαπάς...και να τους δείξεις τον τρόπο να το κάνουν κι αυτοί. Μια ανάσα είναι...

Μυρτώ μου, το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλεις...και αναζητάς...Οι επιγνώσεις έρχονται μετά!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Katerina
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 12:43 am

Δημοσίευση από Katerina »

΄Εχω μιλήσει με ανθρώπους που προδόθηκαν από το "ρέικι", όμως η πραγματικότητα δεν ήταν αυτή. Προδόθηκαν από τους ανθρώπους, που θεώρησαν τον εαυτό τους "θεραπευτή" και άρχισαν να υπόσχονται θεραπεία, χωρίς να εμβαθύνουν στην ουσία της.
ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΔΟΘΕΙΣ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΦΥΓΕΙΣ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ...ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ...ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 1ο ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΜΙΑ "ΔΑΣΚΑΛΑ", ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 3 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ...ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΩΡΑ ΠΙΑ...ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΦΟΡΑ...ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ TIMING...ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΔΑΣΚΑΛΟΥ...Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΩ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ 3Β ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ "MASTER"....ΟΜΩΣ ΚΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΔΙΔΑΞΩ...ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑ ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΣΥΓΧΥΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΥ "ΜΑΘΗΤΗ" ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΦΥΓΗΣ ΛΟΓΩ ΦΟΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΙΚΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ "ΜΑΘΗΤΗ" ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ....
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Vaso είπε:
Παρακαλώ όλους εσάς, να πείτε τις απόψεις σας, πάνω στην ύλη που διδαχτήκατε...
Πήρα τον 1ο βαθμό πριν ένα μήνα.
Δεν θα μπορούσα να μιλήσω για "διδαχή". Αυτό που πήρα ήταν βίωμα, εμπειρία, εισαγωγή....! Εισαγωγή σε ένα νέο μακρύ δρόμο, δρόμο φωτεινό.....!

Όπως πολλές φορές έχει πει η Βάσω, το ρέικι είναι εκεί, υπάρχει, δεν στο ΄"δίνει" κανείς. Η μύηση σε βαθμούς απλά σου φωτίζει το δρόμο, τον οποίο πρέπει να περπατήσεις μόνος....!

Το σημαντικό που "πήρα" στην δική μου μύηση, ήταν ένα αίσθημα απόλυτης Αγάπης, μια πληρότητα. Γνώρισα πως είναι να αισθάνεσαι γεμάτος, ώστε να μην χρειάζεσαι τίποτα άλλο πέρα από αυτήν την ίδια την Αγάπη, για τον εαυτό σου, το δημιουργό σου - Το Σύμπαν - Το Όλον.
Γνώρισα την αίσθηση της ενέργειας, ώστε να ξέρω τι ψάχνω, για να μπορέσω να τη φέρω και να την κρατήσω στην ψυχή μου. Το ρέικι απλά ήταν η γνώση αυτού που υπάρχει ως "εργαλείο", για το δρόμο που επέλεξα.

Το συμπέρασμά μου: Το ρέικι δεν είναι θεραπεία, είναι το εργαλείο που υπάρχει εκεί και με περιμένει να το χρησιμοποιήσω ώστε να θεραπεύσω εμένα πρώτα.....!

Όσο για το "διδάσκαλος", ο καθένας μας είναι διδάσκαλος με τον τρόπο ζωής του. Δεν χρειάζομαι μάστερ για να μεταφέρω την αγάπη μου. Χρειάζεται απλά να είμαι εγώ συνδεδεμένη όσο πιό ψηλά μπορώ, στη σκάλα προς τον Εαυτό.

Ευλογία και φως.
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν ξέρω γιατί η απάντησή μου δεν εμφανίστηκε. ΄Ομως την ξαναγράφω
Το συμπέρασμά μου: Το ρέικι δεν είναι θεραπεία, είναι το εργαλείο που υπάρχει εκεί και με περιμένει να το χρησιμοποιήσω ώστε να θεραπεύσω εμένα πρώτα.....!
Γλυκειά μου Πέννη! Δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι...μα δεν ξέρεις πόσο!!!! :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Προφανώς είχα καλό "δάσκαλο"....! :) :) :)

Φιλάκια πολλάααααα πολλάαααα
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Δημοσίευση από Sofoula »

Όλοι μπορούν να γίνουν... Εδώ γίνονται καθηγητές και δάσκαλοι και γιατροί και γονείς απλά γιατί έτσι... :?
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Το θέμα Σοφάκι είναι αυτοί οι άνθρωποι να μην είναι παράδειγμα για μάς @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”